Hideo Kojima’nın Yeni Korku Oyunu The Game Awards’da Duyuruldu

Hideo Kojima'nın Microsoft ile beraber yürüttüğü korku oyunu OD duyuruldu.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Geoff Keighley sunumuyla gerçekleşen The Game Awards 2023 her sene olduğu gibi bu sene de ödülleri sahiplerine dağıttı. Oyun sektörünün en prestijli etkinliği, 32 kategoride ödüller dağıttığı geceyi bolca duyuru ile süslemeyi de ihmal etmedi.

Kojima Productions, bugünlerde Sony ile birlikte Death Stranding 2 için uğraşıyor olabilir ama stüdyo içerisinde başka fırınların da yakıldığı bir gerçek. Hideo Kojima, bugünkü sunumda Microsoft ile geliştirilen OD’yi resmen duyurdu.

Hideo Kojima’dan bambaşka bir deneyim geliyor

Oyun dünyasındaki tutarlı sızıntı ve söylentileriyle bilinen Tom Henderson tarafından geçtiğimiz sene Overdose ismiyle belirtilen oyun, bugün ise OD ismiyle resmen duyurulmuş oldu.

Kojima Productions ve Xbox Game Studios işbirliğiyle Xbox platformuna özel olarak geliştirilen OD, Microsoft’un bulut tabanlı teknolojisiyle kendini oynatacak. Bu sayede Kojima, oyunun “hem bir oyun hem de bir film” gibi hissettireceğini söyledi.

Unreal Engine motorunu ve onun getirdiği gerçekçi yüz animasyon teknolojisi Metahuman‘ı kullanacak olan yapım, farklı bir korku deneyimi sunacak.

Oyunun kadrosunda Sophia Lillis, Hunter Schafer ve Udo Kier gibi isimler yer alırken, stüdyo aynı zamanda Get Out ve Us gibi güzel korku-gerilim filmleriyle ünlü yönetmen Jordan Peele ile yakın temasta projeyi yürüttüklerini belirtti.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir