Konami, eFootball 2022’nin Sorunlarını 28 Ekim’de Çözmeyi Planlıyor

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Bildiğiniz gibi uzun zamandır Pro Evolution Soccer serisi oyunlarını oynuyorduk. Konami ise yakın bir tarihte PES ismini tarihin tozlu sayfalarına göndererek eFootball ismi ile devam etme kararı almıştı. Oynaması ücretsiz futbol oyunu eFootball 2022 de 30 Eylül tarihinde çıkışını gerçekleştirmiş, ancak oyuncular tarafından oldukça ağır eleştirilmişti.

Konami eFootball 2022’nin sorunlarını güncelleme ile çözmeyi planlıyor

Yapılan ağır eleştirilerin ardından Konami, “kullancıların ara sahneler, yüz ifadeleri, oyuncuların hareketleri ve topun davranışlarıyla ilgili raporlarını” kabul ettikleri bir açıklama yayınladı. Şirket oyunun durumu hakkında oyunculardan birkaç kez özür diledi. Oyunda yer alan sorunları çözmek için ise birer güncelleme takvimi hazırlayacaklarının sözünü verdi.

Konami, Cuma günü dikkat çekici bir açıklama daha yaptı. Bu açıklamasında 28 Ekim günü eFootball’a 0.9.1 sürümünün geleceğini söyledi. “Bu güncelleme ile daha belirttiğimiz sorunları düzeltmeye odaklanacağız. İlerledikçe oyunu daha fazla ayrıntı ve yenilikler ile güncelleyeceğiz. Gelecekte yapacağımız güncellemelerde geri dönüşlerinizi ve ilgi alakanızı ele alacağız.”

efootball 2022

myClub Ne Zaman Geri Dönecek?

Konami, oyuncuların çok sevdiği online modunu unutmadı. FIFA Ultimate Team benzeri myClub, PES serisine benzer olarak kendi kadrolarımızı kurabildiğimiz Craetive Teams dahil olmak üzere bir dizi yeni mod sunacak. myClub’ın da dahil olduğu oyunun en büyük güncellemesi Kasım ayının ortalarında gelecek.

Gelecek güncelleme ile berabar çapraz platform desteği de sunulacak. Bu sayede oyuncular Playstation, Xbox ve Steam kullanıcılarının hepsi ile rekabet edebilecek. Ayrıca oyunda sezon geçiş sistemi de bulunacak. Konami mobil oyuncuları da dahil edeceği güncellemesini ise kış aylarında sunmayı planlıyor. Kış aylarında gelecek güncelleme ile eSpor turnuvaları da oyuna dahil olacak.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir