Oynaması Ücretsiz Olacak Yeni PES Oyununun İsmi Değişti

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

“Eski ismiyle” Pro Evolution Soccer ve Winning Eleven olarak geçen PES’in yeni oyunu, büyük bir değişikliğe kurban gitti. Güncel çıkacak olan oyun, eFootball ismiyle anılacak ve Unreal Engine ile “tamamen” yeniden yapılacak.

Yıllardır kullandığı isimlerden vazgeçen Konami eFootball’u: PS5, PS4, Xbox Series, Xbox One ve PC için sonbaharda çıkaracak. Oyunun iOS ve Android versiyonları ise daha sonra gelecek.

eFootball, ücretsiz bir şekilde dijital piyasaya sunulsa bile Konami, ileriki zamanlarda eklenecek içerik ve modların paralı olabileceğini de söyledi.

Eski ismiyle PES veya eFootball yol haritası nasıl gösteriliyor?

PES

Konami tarafından yayınlanan yol haritasına göre oyun, birkaç farklı kulüp arasından lokal maç yapma ve konsollar arası çapraz jenerasyon (PS ve Xbox) maç sistemi özellikleri ile yayınlanacak. Oyunun çıkışından sonra online ligler ve myClub’a benzer bir mod (yeni ismi belli değil) oyuna eklenecek. Çapraz platform (PS, Xbox ve Steam) maç özelliğinin de bu arada eklenmesi planlanıyor.

Kışın ise Konami, iOS ve Android cihazlara da çapraz platform özelliğini getirerek eSports turnuvalarına başlangıcı vermek istiyor.

Konami, bu yeni oyunlarında Motion Matching isimli bir teknoloji de kullanarak “oyuncuların sahada yaptığı çok çeşitli hareketleri gerçek zamanlı olarak en doğru olanları seçip dizerek bir dizi animasyona dönüştürmeyi” amaçlıyor. Hatırlarsanız EA de FIFA 22’de buna benzer bir teknoloji olan HyperMotion’u kullanıyordu.

Konami, uzun süredir devam eden Pro Evolution Soccer serisine, yayıncının e-spor pazarına artan odağını vurgulamanın bir parçası olarak eFootball PES 2020 ismini vererek yeni bir sürece girmişti.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir