PlayStation Showcase’in Kapanışında Marvel’s Spider-Man 2 Rüzgarı

PlayStation Showcase'in kapanışı, Marvel's Spider- Man 2'ye ait bir oynanış fragmanı ile gerçekleşti.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
2 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının sevilen etkinliklerinden biri olan ve sayısız yeni duyuruya ev sahipliği yapan PlayStation Showcase, bugün itibariyle TSİ 23:00’da başladı. Bağımsız oyunların yanında PS5 ve VR2’ye odaklanan yeni yapımlar ve eski oyunları oyun severlere güncel olarak gösterildi.

2023 yılının en iddialı yapımlarından biri olması muhtemel Marvel’s Spider-Man 2 de PlayStation Showcase‘de kendine yer buldu. 2018 gibi çekişmeli bir yılda bile oyuncuların beğenisini kazanabilen yapım, devam oyunuyla beraber Miles Morales ve Peter Parker‘ın hikayesini daha heyecanlı bir şekilde devam ettireceğini göstermiş oldu.

Peter Parker’da Venom Esintileri

Kahramanız Peter Parker’ın yolunun bir şekilde bu yapışkan siyah madde ile kesişeceği pekala biliniyordu ki bu maddenin neleri mümkün kıldığını da PlayStation Showcase sayesinde öğrenmiş olduk. Yaklaşık olarak 12 dakika süren oynanış videosu yeni mekaniklerin bazılarını gözler önüne seriyor.

Simbiyot kostümüne sahip Peter Parker, Kraven‘ın askerleri olduğu düşünülen bir grup ile savaşırken ilerleyen kısımlarda karakterimiz değişiyor. Miles Morales’e geçiş yapılıyor ve haritada gezinmeyi oldukça kolaylaştıran yeni mekanikler tanıtılıyor. Kraven ve Lizard gibi kötülerin yanı sıra ilk yapımdaki kötülerin yer alabileceğine dair de işaretler veriliyor.

Marvel's Spider-Man 2 Kraven

Önceki kötülerin yer alabileceği bilgisinin yanı sıra önceki yapımda bulunan ama ulaşılmayan bir alan da oyuncuların beğenisine sunulacak. Queens bölgesinin erişilebilir bir alan olacağı oynanış sekanslarında açık açık gösterilmekte. Ayrıca belirtmekte fayda var ki Peter Parker bizlerin bildiği Peter Parker’a göre biraz daha farklı. Daha agresif olarak nitelendirebileceğimiz bu durumunu Miles da fark etmekte.

Beklenilenden uzun süren bu oynanış videosunun tek eksiğiyse net bir çıkış tarihi içermiyor oluşu. Marvel’s Spider-Man 2’nin Sonbahar 2023‘te çıkacağı bilgisi yenilendi, halen kesin bir tarih bulunmuyor.

Marvel’s Spider-Man 2 Oynanış Fragmanı:

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir