Marvel’s Wolverine 2023’te Çıkacak İddiası Microsoft Tarafından Öne Atıldı

Wolverine, Eylül 2021'de duyurulduğunda geliştirici Insomniac Games, hala "çok erken geliştirme" aşamasında olduğunu söylemişti.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
3 Dk Okuma Süresi

Insomniac Games ve Marvel işbirliğinde gelecek olan Marvel’s Wolverine, Sony’nin geçtiğimiz sene Eylül ayında düzenlediği PlayStation Showcase 2021 etkinliği ile ufak bir fragman ile görücüye çıktı. Marvel’s Spider-Man’in ve Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in elde ettiği başarılar Marvel’ı bu sektöre daha fazla yapım çıkması adına ikna etmiş olmalı ki 2 büyük yapım Insomniac’tan gelmek üzere birden fazla Marvel markasının konu alındığı oyunlar gelecek. Bunlardan en heyecan vericisi ise uzun zamandır konu alınmayan Wolverine.

Insomniac Games’in şu anda iki büyük çaplı oyun geliştirdiğini göz önünde bulundurursak, bu iki yapımdan herhangi biri için erteleme haberi bekliyorduk, daha doğrusu çıkış yılı verilen Marvel’s Spider-Man 2 için bekliyorduk. Ama Firma Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşımla sürecin gayet normal ilerlediğini ve endişeye mahal olmadığını bizlere aktardı.

Durum böyle olunca oyunun yakın bir tarihte gelmeyeceğini düşünsek de Microsoft bizimle aynı fikirde değil.

Wolverine
Wolverine

Microsoft Marvel’s Wolverine’in 2023 yılında çıkacağı izlenimde

Marvel’s Wolverine’nin oldukça erken bir aşamada olduğunu PlayStation Showcase 2021 ve sonrasında yapılan açıklamalar gösteriyordu. Bu durumdan ötürü de herhangi bir çıkış tarihi alamamıştık. Bugünse Microsoft tarafından açığa çıkarılan ve iddia edilen birtakım bilgi kırıntıları ortaya çıktı. Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) geçtiğimiz yılın bomba haberi olan Microsoft’un gerçekleştirdiği satın alımın adil olup olmaması üzerine bir soruşturma açmıştı. Burada bulunan bir dosyaya göre ise Microsoft, oyunun 2023 yılında çıkış yapacağı izlenimine kapılmış vaziyette. Microsoft ayrıca, Marvel’s Spider-Man 2, Forspoken, Final Fantasy 16 ve Horizon(Muhtemel VR oyunu) gibi büyük yapımların da 2023’te çıkışını gerçekleştireceğine inanıyor. Konsol savaşlarında son durum bu şekilde. Microsoft dev rakibi Sony’yi sıkı bir takibe almış gözüküyor.

PlayStation Showcase’de Gördüğümüz Fragman:

Extra: Bizleri Wolverine İle Buluşturacak Diğer Yapımlar

Wolverine severleri yeni yapımlar karşılamaya devam edecek gibi duruyor. Bir başka büyük yapım olan Marvel’s Midnight Suns Marvel evrenin daha karanlık bir versiyonunda Hydra ile verilen amansız mücadeleyi sıra tabanlı strateji, RPG türünde sunacak. Bu amansız mücadelelerde Wolverine de oynanabilir bir karakter olarak yer alacak. Marvel’s Midnight Suns Marvel evrenin daha karanlık bir versiyonunda Hydra ile verilen mücadeleyi taktiksel strateji, RPG türünde sunacak. Bu yapım 2 Aralık 2022‘de görücüye çıkacak.

2024 yılında ise uzun zamandır beklenen Deadpool&Wolverine buluşması Deadpool 3 filmi ile gerçekleşecek. Marvel Sinematik evrenine dahil olacak Wolverine karakterini ikonikleşmiş aktör Hugh Jackmann canlandıracak. Film hakkında detayları içeren haberimize göz atmak isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir