Bu DLC Mass Effect Legendary Edition’a Sonunda Gelebildi

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Mass Effect Legendary Edition çıkış yaptığında tabii bir güzel oynadık ettik ancak bir eksiklik vardı. Genellikle eski oyuncuların pek hoş şekilde hatırlamayacağı bir DLC olan Pinnacle Station, oyuna eklenmemişti. Sanırım buraya “Artık” ile başlayan cümleyi getirmem gerekiyor…

Mass Effect Legendary Edition ve Pinnacle Station

ME3Tweaks isimli bir grup tarafından oyuna hem entegre hem de optimize edilen Pinnacle Station DLC’si artık eski halinden daha da temiz duruyor. Görünüşe göre zorluk seviyesi dengeli hale getirilmiş, müzikler eklenmiş ve birçok bug ortadan kaldırılmış. Halihazırda Legendary Edition farklı bir ışıklandırma sistemi kullandığı için ortaya böyle bir görüntü çıkmış. Gayet başarılı!

1121693203

BioWare, DLC’nin kaynak kodlarının kaybolmasından dolayı oyunun remaster haline Pinnacle Station’u eklememişti ama geliştiriciler, kodların bir yedeğini bulmaya başarmışlar. Hatta dediklerine göre kodların bir kısmı kullanılamaz halde olduğundan sırf restorasyon için aylar harcanmış.

İlk bakışta Pinnacle Station yerine Shepard’ın süitini yapmayı planlayan geliştiriciler, işlerin iyi gittiğini görünce büyük oynamaya karar vermişler. Aylar süren bir çalışmanın ardından da ortaya bu harika yapım çıkmış. Legendary Edition incelememizi okuduktan sonra eğer oyunu bir şekilde ele geçirmişseniz, mutlaka bu siteden modu indirerek bir denemenizi tavsiye ederim.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir