Mass Effect: Legendary Edition’da En Çok Hangi Takım Arkadaşı Görevlerde Tercih Edilmiş?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Mass Effect: Legendary Edition’un Steam sıralamasında zirveye oturduğundan daha önceki haberlerimizde bahsetmiştik. Artık oyuncuların, bu yenilenmiş trilojide hangi seçimleri aldığını veya hangi ekip arkadaşını daha çok beğendiklerini de görebiliyoruz.

Steam’den alınan verilere göre Normandy’de en çok sevilen ekip arkadaşı Tali olmuş, zira oyuncuların %55’i Tali’yi minimum 5 göreve çıkarmış. İkinci sırada ise oyuncuların %52.4’nün seçtiği Garrus Vakarian yer alıyor. Oyuncular tarafından pek sevilmeyen takım arkadaşı ise Kaidan Alenko olmuş, oyuncuların sadece %33.8’i görevlerde onu tercih etmiş.

Başka verilere göre ilk oyunun sonuna sadece %33 oyuncu gelebilmiş. Oyuncuların %20.8’i, oyundaki birçok aktivitenin tamamlandıktan sonra verildiği Perfectionist başarısını alabilmiş. Birçok oyuncunun ise sınıf olarak biotic tarzına yöneldiği görülüyor. Oyuncuların %26.8’i ise oyun esnasında bir ekip arkadaşıyla romantizm yolunu seçmiş.

İkinci ve üçüncü oyunda bu verilerin düştüğünü görüyoruz zira ikinci oyun, oyuncuların sadece %8.8’i ve üçüncü oyun ise %1.4’ü tarafından bitirilmiş. Tabii ki üç oyunu da Insane zorluk modunda bitiren deli bir kesim de var ve onlar da oyuncuların %0.1’ini oluşturuyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir