343 Industries, Halo: Master Chief Collection’a Mikro Ödeme Sistemi Getirmeyi Düşünüyor

Orada dur Master Chief! Kaç tane Spartan Puanın var senin, söyle bakalım?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi
Master Chief Collection

Günümüzün en çok bilinen serilerinden biri olan Halo, çıkış yaptığında şüphesiz FPS türüne bambaşka bir yorum getirmiş, Master Chief karakteri ile de aklımıza kazınmıştır.

Nitekim geliştirici stüdyo 343 Industries, bu sefer de çoğu yapımın yer aldığı Halo: Master Chief Collection hakkındaki yeni planlarıyla aklımıza kazınmayı düşünüyor.

Master Chief Collection’da mikro ödeme sistemi?

343 Industries, detaylı bir Halo deneyimi yaşatan Master Chief Collection’a mikro ödeme sistemini getirmeyi düşündüklerini açıkladı.

Halo Waypoint’te yayınlanan bir blog gönderisinde geliştiriciler, oyunda yer alan ve çeşitli görevleri tamamlayarak kozmetikler alabildiğiniz Sezon Puanları’nın yeni bir isimle “Spartan Puanları’na” dönüştürülmesine sıcak baktıklarını söyledi. Üstüne üstlük Spartan Puanları, görevler dışında gerçek para ile de satın alınabilecek.

Hem yeni hem de eski oyuncular, bu sayede kaçırdıkları eşyaları ve kozmetikleri oyunda kasılma zorunluluğu olmadan satın alabilecek.

“Master Chief Collection’da yeni olan veya sezonluk güncellemeler sırasında özellikle çeşitli eşyaların kilidini açmak için fazla zaman ayırmamış olan veya yalnızca ihtiyaç duydukları son olağanüstü öğeleri yakalamak isteyen oyuncular için dahili olarak yeni bir potansiyel özelliği inceliyoruz. Bu özellik; satın alınabilir Spartan Puanları şeklinde gelecek. Burada, oyuncuların mücadeleleri tamamlayarak ve oyun boyunca seviye atlayarak Spartan Puanlarını nasıl kazandığına dair mevcut sistemden memnun olduğumuzu belirtmekte fayda var.

“Geniş içerik kapsamını göz korkutucu bir oyun süresi olarak gören ve bu eziyete katlanmak istemeyen veya belki de istedikleri belirli öğeleri almak isteyen oyuncular için isteğe bağlı, ilave bir alternatif olarak düşünüyoruz.”

Elbette mikro ödeme sistemi, oyunun merkez odağı haline gelmeyecek. 343 Industries, MCC’deki yer alan şimdiki sistemden memnun olduklarını ve mikro ödemenin bir opsiyon ve eklenti olarak kalacağını belirtti.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir