Max Payne’nin Yüzü ve Sesi, Serinin 20. Yıl Dönümünde Bir Araya Geldi

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Max Payne’in ikonik buruşturulmuş yüzü ve çakıllı sesi, markanın 20. yıl dönümünde oyunlardan bildiğimiz yelek ve ceket kombinesi ile tekrar bir araya geldi.

Karanlık atmosferinin yanında seslendirme ve bezeli ikonik çizgi roman sahneleri ile bir döneme damgasını vuran Max Payne serisi, dün itibariyle 20.yıl dönümünü kutladı ve Remedy Entertainment, bu özel günü unutmayarak yerinde bir jest yaptı. Max Payne’nin unutamayacağımız sesini canlandıran James McCaffrey ve Max Payne’nin o janti yüz ifadesinin sahibi Remedy yaratıcı direktörü Sam Lake, bu özel gün için çekilmiş videoda bir araya geldi.

Max Payne

 

Max Payne ve bize yaşattıkları…

Lake, birçoğunun burada bulunmadığını buruk bir ses ile söylese de o dönemin şartlarına ve orijinal geliştirici ekibine (3D Realms ve Rockstar Games dahil olmak üzere) teşekkürlerini iletti. Lake ve McCaffrey, Max Payne serisinin bir kültür olmasında hatırı sayılır bir rol oynamışlar ve elbette oyunun görselliğin yanında bir dinamik olan Bullet Time da bu seriyi unutulmaz kılan özelliklerden olmuştu.

Lake, videoyu ise Max Payne’nin kıyafetlerini giyerek ve 10/10’luk bir yüz ifadesi takınarak sonlandırdı. Birçok oyun severler, burada ben de dahil olmak üzere bir umut Max Payne 4 ile ilgili bir kırıntı aramışlardır ama belli ki şu anlık kimsenin böyle bir düşüncesi yok. Buna rağmen anılarımızda hatırladığımız kadarıyla Max Payne’i anmaya ve sevmeye devam edeceğiz.

 

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir