Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1’den Yeni Bilgiler Geldi

Metal Gear Solid serisinin ilk 3 oyunun yeni nesil konsollara port hali olan Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1'den yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Bora Berk Coşgun
Bora Berk Coşgun - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Hideo Kojima’nın hayatımıza kattığı efsane seri olan Metal Gear Solid’in ilk dört oyunu çok sevilmesine rağmen yeni nesil konsollarda maalesef ki oynanamıyordu. Konami, Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 ile ilk üç oyunu 24 Ekim 2023 tarihinde oyuncularla buluşturacak.

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 PS4 için Resmi Olarak Duyuruldu

Konami’nin yayıncılığını üstlendiği Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1; PC, PS5, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch için duyurulmuştu. Bu konsolların arasına yeni nesil olmayan bir konsol daha eklendi. X (Twitter) platformundan açıklama yapan “metalgear_jp” oyunun resmi olarak Playstation 4 konsollarına da çıkacağını duyurdu.

Yeni nesil konsollar için açıklanan çıkış tarihi 24 Ekim 2023 olsa da maalesef ki bu Playstation 4 için geçerli değil. PS4 konsolu için bir çıkış tarihi ve fiyat bilgisine ne yazık ki sahip değiliz. Bir diğer kötü haber ise oyun, her ne kadar yeni nesil konsollarda fiziksel (kutulu) olarak satın alınabilecek olsa da bu PC ve PS4 için geçerli olmayacak. Playstation 4 ve PC için sadece dijital versiyonları yayınlanacak.

Metal Gear Solid 2 ve 3 720p Çözünürlükte Çalışacak

Kötü haberler bitmiyor. Bir Konami temsilcisi ile konuşan Nintendo Life, yayınladığı videoda Metal Gear Solid 2 ve 3 oyunlarının aynı HD Collection’da olduğu gibi 720p, ilk oyunun ise 4:3 ekran 240p çözünürlükte çalışacağını açıkladı.

Ayrıca port için MGS 2 ve MGS 3’ün 2012 HD Collection sürümünü kullandığını açıklayan yayıncı, yeni nesil konsollarda 60FPS hedeflediğini belirtse de Nintendo Switch’de 30FPS olarak çalıştığını söyledi. MGS2’yi 2001 yılında PS2’de 60FPS olarak yayınlayan Konami, ne yazık ki 2023 yılında Nintendo Switch için aynı performansı yakalayamadığını görebiliriz.

Oynanış Videoları Yayınlandı

Konami, oyun hakkında yeni detayları bizlerle buluşturmaya devam ediyor. IGN Youtube kanalının paylaştığı üç videoda sırasıyla: 18 dakika uzunluğunda Metal Gear Solid, dört dakikalık Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty ve 17 dakikalık Metal Gear Solid 3: Snake Eater’in oynanış görüntülerini görüyoruz. Nintendo Switch üzerinden kaydedilen bu videolarda ise oyunun 30 FPS olarak çalıştığı ise açıkça ortada.

ETİKETLER:
Bu makaleyi paylaş
Takip et
Oyunları seviyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir