Microsoft, Steam ve Epic Games’i Kendi Mağazasında İstiyor

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
1 Dk Okuma Süresi

Microsoft, Windows 11’de bulunan mağazanın Windows 10’da bilinen sürüme göre daha açık olacağını uzun süredir iddia ediyordu. Bu iddialar, yeni işletim sisteminin tanıtımı vesilesiyle de tekrarlandı. Microsoft’ta Windows+ cihazlarının baş ürün sorumlusu olarak görev alan Panos Panay tarafından yakın zamanda yapılan bir açıklama, bunu kanıtlar niteliğinde. Firma, Microsoft Store’da Steam ve Epic Games Store uygulamalarını görmek istiyor. 

Microsoft’un asıl amacı daha kullanıcı dostu, basit ve sürdürülebilir bir sistem kurmak. Durum böyle olunca da, oyuncular tarafından en çok kullanılan Steam ve Epic Games Store’un direkt Microsoft Store’dan indirilmesi işleri oldukça kolaylaştıracaktır.

Bizim için kolaylık olacaksa da, olaya bir de firmaların gözünden bakmak gerekir. Steam ve Epic Games, Microsoft Store’a dahil olunca, yaptığı satışlardan komisyon ödemek zorunda kalabilir. Panos Panay, firmaların işbirliğine istekli olmalarının yeterli olacağını söylüyor. Ama anlaşmayı Gabe Newell (Steam) ve Tim Sweeney (Epic Games) nasıl karşılar bilemeyiz. 

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image