Microsoft ve Discord Arasındaki Görüşmeler Durdu

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz Mart ayında Microsoft’un, sohbet platformu Discord’u 10 milyar doların üzerinde bir fiyata satın almak için girişimlerde bulunduğu bir raporda ortaya çıkmıştı. Raporda, Epic ve Amazon gibi diğer tarafların da olası bir satın alma hakkında tartışmalara girdiği ve de Bloomberg‘in belirttiğine göre ise Discord’un kendisini satmaktan çok halka açılma olasılığının daha yüksek olduğunu söylediğinden, çoğu şey belirsizliğini koruyordu.

Discord’un nihai statüsü hala yayında, ancak yeni Wall Street Journal raporuna göre, iki şirket arasındaki “ileri görüşmeler” işe yaramadı ve Discord, ilk halka arzını yeniden gözden geçirmek için süreci durdurdu.

Discord ve Microsoft arasındaki görüşmelerin devam etmesi hala mümkün ve Discord’un oyun toplulukları için en çok tercih edilen uygulama olması dolayısıyla, bu satın alımın Microsoft’u stratejik açıdan önemli bir konuma sokma ihtimali de var. Ama görüşmelerinin durdurulması dolayısıyla şuan süreç belirsiz.

Yakın tarihli bir TechCrunch raporuna göre de, Discord’un değeri Haziran 2020’de  3,5 milyar dolardan, aynı yılın Aralık ayında 7 milyar dolara çıkarak iki katı yükseldi. Ama şirketin WSJ’ye belirttiğine göre Mart 2021’de önemli bir gelir artışı olmasına rağmen hala karlı olmadığını söyledi. Fakat bu 2 katı değer artışına rağmen belirtilen rakamlar, 2 trilyon dolarlık büyük bir değere sahip olan Microsoft’un ödeyemeyeceği düzeyde değil.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir