Microsoft, Discord’u Satın Almak İçin Girişimlere Başlamış

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Özellikle oyuncular arasında oldukça popüler olan sesli/yazılı iletişim programı Discord, kazandığı bu popülerlik ve başarı sayesinde bir çok büyük şirketin dikkatini çekmeyi başarmış gibi gözüküyor. Hatta bu şirketlerin arasında en büyüklerinden biri olan Microsoft‘un da ilgisini çekmiş olacak ki, şirket 140 milyondan fazla kullanıcısı olan Discord’u satın almak istiyor.

Bloomberg‘e göre Microsoft ve Discord arasında olan görüşmelerde mega şirket Microsoft, Discord’u 10 milyar dolardan fazla bir fiyata satın almak istiyor. Görüşmeler sürüyor ancak satın alma yakın zamanda gerçekleşir mi bilemiyoruz. Ayrıca yine Bloomberg’in haberine göre Discord’un halka arzı da söz konusu. Microsoft’un dışında Discord’u satın almak için sırada bekleyen dev şirketler de var. Bunların başında Epic Games ve Amazon geliyor.

VentureBeat’in raporuna göre Discord’un geçen yıl Aralık ayı itibari ile toplam da 140 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor ve geçen yıl Haziran ayı 3.5 milyar dolarlık bir değere sahipken Kasım ayında bu değerini ikiye katlayıp 7 milyar dolara çıkarmış durumda.

Eğer Microsoft, Discord’u satın almayı başarırsa, program için büyük değişiklikler bizi bekliyor olabilir. Bakalım bu satış gerçekleşecek mi, bekleyip görelim…

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir