İÇERİKLER

Microsoft’tan Epic Games’e Destek

Microsoft’tan Epic Games’e Destek

Önceki yaptığımız haberde Apple’ın Epic de dahil Unreal Engine kullanan tüm geliştirici hesapların iOS ve Mac geliştirme araçlarına erişimin 28 Ağustos’ta sonlandıracağını söylemiştik. Ayrıca Epic Games’in bu yasakları engelleyecek bir yasaklama emri isteğini ve iki firma arasında geçen konuşmaları anlatmıştık. Detayları bu bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Microsoft ise Epic Games’i destekliyor ve geliştirme araçların erişime açılmasını, yasaklanmamasını istiyor. Sadece istemekle kalmayan Microsoft, tutanaklar ile ABD mahkemelerine başvurdu.

“Bugün, Unreal Engine kullanan geliştiricilerin Apple SDK’ya (Apple tarafından geliştirilen bir yazılım geliştirme kiti) erişimini sürdürme talebini desteklemek için bir başvuru yaptık. Epic’in en son Apple teknolojisine erişebilmesini sağlamak, oyun geliştiricileri ve oyuncular için en doğru olan şeydir.” diyor Microsoft Gaming’in şu anki başkan yardımcısı Phil Spencer.

Bağımsız oyun geliştiricileri tarafından sıkça kullanılan Unreal Engine’in geliştirici kitlerinin iptali demek, bu geliştiricilerin yayınladıkları oyunlara yeni güncelleme getiremeyecekleri ve yeni oyunlar yayınlayamayacakları anlamına geliyor.

Bu durumun Epic Games’le beraber ne kadar şirketi zora soktuğunu anlamışsınızdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu