Bir Oyuncu Minecraft İçerisinde Beyaz Saray’ı Yeniden İnşa Etti

Bubbaflubba2 takma adlı oyuncunun Beyaz Saray'ı nasıl bu kadar detaylı bildiği merak konusu oldu.

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Dünyada en çok satılan oyun olarak bilinen Minecraft, oyunculara sunduğu çeşitli içerikler sayesinde rekorlardan rekorlara koşmaya devam ediyor. Oyunun bu denli sevilmesinin nedenlerinden biri de oyuncuların, oyunun sunduğu creative mod sayesinde istedikleri yapıları Minecraft’ın içine taşıyabilmeleri elbette.

Bu haberimizin konusu ise tam olarak oyunun bizlere sunduğu bu creative modla yapabileceklerimizle ilgili. Bir Minecraft oyuncusu olan bubbaflubba2, oyun içerisinde Beyaz Saray binasını ve komplekse dahil olan tüm diğer odaları yeniden inşa etti. Ve bina sadece dışarıdan değil, içeriden de birebir  şekilde dekore edildi. Yani burada 600’den fazla kapısı olan altı katlı bir yapıdan bahsediyoruz. 

minecraft white house

Ayrıca inşaatçı, başkanlık binası kompleksinde bulunan diğer yerleri de yeniden oluşturdu. Bunlar arasında basketbol sahası, sinema salonu, yüzme havuzu, bowling salonu, marangoz dükkanı, çiçekçi, çikolata dükkanı, Oval Ofis, komuta odası ve nükleer sığınak da yer alıyor.

minecraft white house3

Yapının görsellerini Reddit’te paylaşan bubbaflubba2, ne yazık ki projeyi inşa etmek için harcadığı zamanı tam olarak paylaşmadı. Reddit’teki bazı kullanıcılar, inşaatçının Beyaz Saray’ı nasıl bu kadar detaylı bildiği ile ilgili endişelerini dile getirdi. Bunun üzerine bubbaflubba2, yapının (inşaatın kendisine ek olarak) saatlerce araştırma gerektirdiğini de belirtti.

Eğer bubbaflubba2’nin inşa ettiği 1:1 ölçekli Beyaz Saray’ı kendi Minecraft dünyanıza taşımak isterseniz bu linkten yapıyı indirebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir