Minecraft’ın Java ve Bedrock Versiyonları Tek Bir Pakette Birleşiyor

Java ve Bedrock sürümü arasında seçim yapmaya zorlanmak artık yok!

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

2017’den beri Java ve Bedrock olarak iki ayrı versiyon halinde satılan Minecraft, oyun severler için pekala bir ikilem yaratıyordu. İki sürümün de kendine has avantaj ve dezavantajları, genellikle sadece birisinin satın alınmasına yol açıyordu.

Mojang ise bu ikilemi çözerek iki sürümün de tek bir paket halinde satılacağını duyurdu. 7 Haziran tarihinden itibaren dijital marketlerde PC platformu için Minecraft: Java & Bedrock Edition satılmaya başlanacak.

Minecraft’ın köklü ayrımına son veriliyor

Mojang’in resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre Java & Bedrock Edition, Windows PC platformu adına satılacak tek versiyon olacak. Java ve Bedrock, ayrı ayrı oynanabilen iki sürüm olarak kalmaya devam edilse de aynı başlatıcı üzerinden açılmaya başlanacak.

Java veya Bedrock’tan birine sahip olan kullanıcılar ise sahip olmadığı sürümü ücretsiz olarak oynayabilecek ve Launcher’da görebilecek. Örneğin Java sürümüne sahip oyun severler, iki veya üç güne kadar Launcher uygulamasında Bedrock sürümüne de ücretsiz şekilde sahip olacak.

Öte yandan bataklık biyomu ve Warden mobu gibi yenilikler içeren 1.19 namıdiğer The Wild güncellemesi de yarın itibariyle oyuna ekleniyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir