Minecraft’ın 1.18 Deneme Sürümü Harika Görünüyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

İki günden beri Mojang, Minecraft’ın son gelecek güncellemesi Caves & Cliffs’in ikinci kısmının getirdiği yenilikleri denememize izin veriyor. 1.18’in denemelik snapshot sürümünde, Minecraft’ın yeni biyom ve mağara jenerasyonlarına bakabilirsiniz.

1.18 sürümünün getirdiği yeni moblar ve blokların yanında oyun severlerin en çok merak ettiği özellik de mağara yapılanmaları ve özellikle de dağlık alanların nasıl göründüğü. Optimizasyon sıkıntıları ve çeşitli buglar bir yana oyunda her bir biyom, nefes kesici görünüyor. Hele ki karlı alanlara kalbimi bırakmış durumdayım.

Minecraft

Minecraft 1.18 nasıl görünüyor?

Reddit üzerinde oyuncuların paylaştığı ekran görüntülerine bakarak 1.18’in üç aşağı beş yukarı nasıl bir şekilde geleceğini tahmin edebilirsiniz. Kimi yerlerde bu kadar su, tek bir buz bloğundan gelirken kimi yerlerde ise oldukça tuhaf oluşumlar keşfetme isteğinizi kabartabiliyor. Belki tamamen dışarıya açılmış bir mağara girişi ve belki de kocaman bir Elytra parkuru… 1.18 sürümü her seferinde bizi şaşırtmaya devam edecek gibi görünüyor.

1.18 sürümünü Minecraft Launcher’da bulamazsınız zira bu sürüm, Minecraft resmi sitesinin bir blog postundan indirilebilir durumda. 1.18 .zip uzantılı dosyayı indirdikten sonra içindeki klasörü, .appdata dizininin içindeki “versions” dosyasına koyun. Bundan sonra launcher üzerinden çalıştırabilirsiniz.

1.18 sürümünün getirdiği bir başka özellik de mobların doğma mekaniği ve madenlerin çıkma seviyeleri. Üstteki fotoğraftan her bir madenin hangi seviyelerde en fazla bulunacağına bakabilirsiniz. Ayrıca artık moblar, ışık seviyesinin sıfır olduğu yerlerde doğabiliyor. Yani madenlerde kullanılan iki-üç meşale, sizi korumaya yetecektir.

Minecraft Caves & Cliffs güncellemesinin ikinci kısmı, bu yılın sonunda çıkıyor. Minecraft oyuncularına şimdiden iyi eğlenceler!

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir