Naughty Dog, The Last of Us Part 1’in Yeni Özellikleri ile Oynanış ve Grafik İyileştirmelerini Gösteren Bir Video Yayınladı

Son çıkan birçok sızıntıdan sonra Naugty Dog, The Last of Us Part 1 için yeni özellikleri, oynanış iyileştirmelerini ve önceki versiyonu ile grafik farklarını gösteren uzun bir video yayınladı.

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi
The Last of Us part 1

İlk olarak Summer Game Fest sunumunda duyurulan, serinin ilk oyununun yeniden yapımı olacak The Last of Us Part 1 için son günlerde oyunun oynanış ve grafiksel anlamda değişikliklerini gösteren birçok sızıntı ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine de Naughty Dog çok gecikmeden oyuna gelen yeni özellikleri, oynanış ve grafik tarafında yapılan iyileştirmeleri gösteren yeni bir video yayınladı.

Geçtiğimiz hafta Gold statüsüne ulaşarak geliştirme sürecinin tamamlandığı açıklanan oyun, 30 FPS native 4K, 60 FPS’de ise dinamik 4K çözünürlüğü destekleyecek. Ayrıca Dualsense’in tüm özelliklerinden de yararlanacak.

Ancak oynanış tarafında maalesef sızıntılarda da söylendiği gibi, serinin ikinci oyununda yer alan yüz üstü gidebilme, emekleme ya da kaçınma (dodge’lama) gibi oynanışı etkileyen özellikler bu oyunda yer almayacak. Bunların dışında, teçhizatlarımızı geliştirebildiğimiz geliştirilmiş çalışma tezgahları, hareket eşleştirme, daha iyi fizik ve iyileştirilmiş AI (yapay zeka) gibi bazı yenilikler oyuna ekleniyor.

Tüm yenilikleri, oynanış ve grafiksel iyileştirmeleri gösteren yaklaşık 11 dakikalık bu yeni videoyu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

The Last of Us Part 1, PS5 için Yeniden İnşa Edildi – Özellikler ve Oynanış Fragmanı

The Last of Us Part 1, 2 Eylül 2022’de PS5 için Türkçe dublaj ve altyazı desteğiyle piyasaya sürülecek. Oyun ayrıca PC için de geliştirme aşamasında. Ancak henüz çıkış tarihi açıklanmadı.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
1 yorum
  • grafikler şaşırtıcı düzeyde değil ama sinematikler iyi gözüküyor..oyun içine uğraşılmadığı belli oluyor maalesef sony cilayla geçiştirmiş oyunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir