Netflix Bünyesine İlk Oyun Stüdyosunu Kattı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Netflix, eleştirmenlerince beğenilen Oxenfree’nin geliştirici ekibi Night School Studio’yu bünyesine kattığını açıkladı.

Night School Studio, bu anlaşmayla birlikte alınan ilk stüdyo olurken artık ünlü yayın platformu da gelecek yıllarda ne tür bir yol haritası izleyeceğini az çok belirlemiş oldu. Ekibin kendi resmi sitesinden yayınlanan bir basın bülteninde ortak kurucu Sean Krankel, satın alımının onlar için anlatı tarzı deneyimlerde halen özgürce hareket edebilecekleri anlamına geldiğini ifade etti.

netflix

Netflix ve Night School anlaşmasından bir oyun çıkabilir mi?

“Night School Studio, anlatı ve tasarım hedeflerini özgün yapımlarla yürekten genişletmek istiyor. Netflix; film, TV ve artık yapımcılara ve akabinde milyonlarca insana mükemmel bir eğlence yaratmak ve sunmak için benzeri görülmemiş bir tuval sunuyor.”

“Anlatı yapımlarındaki keşiflerimiz ve onların çeşitli hikaye anlatıcılarını destekleme sicili çok doğal bir eşleşmeydi. Her iki takım da içgüdüsel olarak bu sonuca varmış gibi geldi.”

Nisan ayında gerçekleşen Nintendo Direct sunumunda duyurulan Oxenfree II: Lost Signals; bildiğiniz üzere gelecek seneyi hedefleyen bir çıkış aralığı seçmiş ve Switch, PC, PS4 ve PS5’e geleceğini duyurmuştu. Krankel, bu planların hiçbirinin değişmediğini de vurguluyor.

“Ekip, stüdyo kültürümüzü ve yaratıcı vizyonumuzu korumak için azami özeni gösterdi. Oxenfree II’yi yapmaya ve yeni dünyalar hazırlamaya devam edeceğiz.”

“Şimdilik, ekibimizin karınlarında bir kelebekler kaleydoskopu var (karnında kelebekler uçuşmak deyiminin yeni bir versiyonu). Çünkü insanların hikaye yapımlarını keşfetme, oynama ve birbirleriyle paylaşma şeklini olumlu yönde etkileme şansımız olduğuna gerçekten inanıyoruz.”

Hatırlayacağınız üzere Netflix, Temmuz ayında resmi olarak video oyunları sektörüne giriş yapacağını duyurmuş ve bunun için çalışmalara başladığını söylemişti. Şimdilik Black Mirror Bandersnatch gibi interaktif diziler veya Stranger Things uygulamaları üzerinde çalışan şirket, belli ki artık Night School ile işleri büyütmek istiyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir