Nintendo Direct E3 Sunumunda Öne Çıkan Oyunlar

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

E3’ün Nintendo Direct etkinliğinde bir sürü Nintendo Switch’in özel oyunlarını ve uyarlamalarını gördük. E3’ün en çok beklenen etkinliklerinden birisi olan Nintendo sunumu, Nintendo Switch sahiplerini oldukça sevindirmiş olsa gerek.

Nintendo Direct Özeti

Nintendo Direct etkinliği birçok yeni oyun duyuruları ve uyarlamaları ile dolu geçti. Yeni Zelda oyunu, etkinliğin en çok öne çıkan oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Maalesef ki, Nintendo Switch’in geliştirilmiş sürümü bu etkinlikte gösterilmedi…

Nintendo Direct

Life is Strange: True Colors ve Life is Strange: Remastered Collection

Nintendo, LIS serisinin yeni oyunu olan Life is Strange: True Colors, Life is Strange: Remastered ve Life is Strange: Before The Storm: Remastered’ı tek bir pakette toparlayan Life is Strange: Remastered Collection‘nın Switch‘e geleceğini duyurdu.

Ayrıca True Colors’daki ana karakterimiz Alex Chen‘in 1. oyundaki ana karakterlerimizle buluştuğu fotoğraflar ve videolar yayınlanmaya devam ediyor. Acaba Alex gerçekten Max ve Chloe ile buluşacak mı?

Guardians Of The Galaxy

Square Enix’ten bir oyun daha! Nintendo, Square Enix Presents etkinliğinde duyurulan Marvel’s Guardians of The Galaxy‘nin Switch‘e geleceğini duyurdu. Yine Square Enix’in yayıncılığını üstlendiği Marvel’s Avengers’dan farklı olarak bu oyun tamamen tek oyunculu oyun deneyimi sunacak. Ana karakterimizin Star-Lord olduğuna bakmayın, aksiyon esnasında Gamora, Drax, Groot ve Rocket‘a komutlar verebileceğiz.

Mario Party Superstars

Yeni duyurulan Mario Party Superstars’a tamamen yeni oyun demek biraz zor. Oyunu daha çok remastered ve yeni oyun karışımı gibi düşünün. Mario Party Superstars, 100’den fazla mini oyun bulunduracak. Ek olarak, Nintendo, Peach’s Birthday Cake ve Space Land‘in HD versiyonlarını da gösterdi.

Mario Party Superstars, 29 Ekim‘de Nintendo Switch için çıkışını yapacak.

Fatal Frame: Maiden of Black Water

Nintendo, 2014’te Wii U için çıkışını yapan Fatal Frame: Maiden of Black Water’ın Switch’e bu yıl içerisinde geleceğini duyurdu. Oyun basit bir uyarlama olarak kalmayacak, yeni kostümler ve yeni özellikler eklenecek.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın Devam Oyunu

Bu etkinlikte daha önce duyurulan The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devam oyunu için oynanış fragmanı yayınlandı. Oyun gerçekten bir Nintendo Switch oyununa göre şahane gözüküyor. Nintendo, oyunun 2022‘de çıkış yapacağını duyurdu.

Fragman, Link ve Zelda antik yeraltı kalıntılarını keşfederken, nesnelerin içinden geçme gücü gibi yetenekler ve yeni silahları gösteriyor. Etkinliğin en çok ses getiren yeni Zelda oyununda uçan adalara seyahat edebileceğiz…

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir