Oddworld: Soulstorm Xbox Konsollarına Geliyor

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
4 Dk Okuma Süresi

6 Nisan 2021 yılında çıkış yapmış olan eğlenceli platform oyunu Oddworld: Soulstorm, yakın zamanda geliştiricilerinin de doğrulamasıyla Xbox platformlarına geleceği açıklandı. 6 Nisan tarihinde PC, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkış yapan oyunun geliştiricisi Oddworld Inhabitants’ın yaptığı açıklama sonucunda Xbox konsollarına da yakın zamanda geleceğini öğrenmiş olduk.

Geliştirici bu açıklamayı Twitter üzerinden yaptı:

Oyunun ne zaman bu platformlara çıkacağı hala belirsizliğini koruyor ve bunun yanında oyunun PS Plus kütüphanesinin bir ürünü olmasının dolayısıyla oyunun hayranları ve bekleyenleri tarafından Xbox Game Pass’in bir parçası olup olmayacağı da merak konusu.

Oddworld: Soulstorm Tanıtım Bülteni

Oddworld: Soulstorm yepyeni bir görsel ve sinematik atılım yapıyor. Patlayıcı bir karışıklığı mümkün kılan yeni akıllı mekanikler ve düzenlenen yeni cihazlar buna destek oluyor. Sınırları zorlanan karışık bir toplumun destansı hikâyesinin karanlık bir anlatımı.

Bu yepyeni macerada Abe’in destansı hikâyesi kırılma noktasına ulaşıyor

Oddworld: Soulstorm, zanaat, yağma, platform ve gizlilik unsurlarını içeren patlayıcı bir aksiyon macera oyunudur. Abe’i ve kalkışmayı engellemek için propagandadan kaba kuvvete ve ölümcül şiddete kadar elindeki tüm zengin imkânları kullanacak karşıt bir güce karşı yapılan imkânsız bir kaçışın hikâyesi.
Image 1
Yanlışlıkla bir kalkışmayı başlatan ve Mudokon’lara, Magog Cartel ile gezegenin hâkimine karşı verdikleri özgürlük mücadelesinde öncülük etmesi gereken isteksiz bir kahraman olan Abe olarak oynuyorsun.
O hazır olsa da olmasa da tüm Mudokon türünün kaderi Abe’in eylemlerine bağlı. Kaderini kabullen ve toplum değişimini canlandır ya da başarısız olarak tüm ırkın yok oluşuna tanıklık et. Seçim senin.
Image 2
Devasa sinematik ölçeği ve nefes kesen görsellere sahip 2.9D ortamları keşfet. İkmalleri yağmala, silahlar yap, bulmacaları çöz ve tüm takipçilerini sağ salim özgürlüğe kavuştur.
Image 3

Oddworld: Soulstorm Özellikleri

Aksiyon Macera Platform Oyunu: Platform türünü RYO unsurları ekleyerek geliştiriyor ve oyuncunun agresif veya pasif bir şekilde istediği gibi oynamasını sağlıyor.
Anlatım: İnsanlığın ironilerine ışık tutan farklı bir mizah anlayışı sunan, karanlık bir hikâye.
2.9D: Ekranı yana kaydırarak ilerlenen geleneksel platform unsurlarıyla sınırlı kalmak yerine, dünyaya dâhil olarak keşfedilebilen dev ölçekli destansı ortamlar.
Quarma: Quarma, oyundaki eylemlerini yansıtan bir özelliktir ve Abe ile takipçilerinin nihai kaderini etkiler.
Yağma Ekonomisi: Kaynak toplamak için düşmanları gasp et, dolapların içindekileri topla ve çöp kutularını ara. Bunları otomat makinelerinde takas ederek oyundaki birçok görevin üstesinden gelmen için sana daha fazla yöntem sunan ürünleri elde et.
Zanaatkârlık: Yağmalanan kaynakları ve otomat makinesi ürünlerini kullanarak karakterlere ve engellere karşı silah veya araç olarak kullanacağın eşyaları yarat.
Birlikten Kuvvet Doğar: Ne kadar çok takipçiyi kurtarırsan ayaklanma o kadar güçlü olur. Yarattığın eşyaları takipçilerine hediye et. Agresif veya pasif olmalarına sen karar vereceksin.
Oynanış: Yoğun aksiyonlu platform türü, gizlilik ve platform bulmacalarıyla bir araya geliyor. Yakıp yıkabilir, patlatabilir veya etrafından dolaşmayı deneyebilirsin, ancak her turdaki ölümcül ortamlara ve düşmanlara karşı dikkatli ol.
Liderlik Tabloları: Tüm seviyeler skor sistemi, liderlik tabloları ve rozetler sunuyor.
egs oddworldsoulstorm oddworldinhabitantsinc g2 03 1920x1080 579ad44ccbeb
Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir