Bugün Başlayan Overwatch 2 PvP Betasının Sistem Gereksinimleri Neler?

Blizzard, Overwatch 2'nin merakla beklenen kapalı beta sürecini nihayet başlattı ayrıca kapalı beta için istenilen sistem gereksinimlerini açıkladı.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi

Activision Blizzard, oyuncuların merakla beklediği oyunları Overwatch 2 ve Diablo 4’ü 2019 yılında duyurmuştu. Ancak geçtiğimiz aylarda Activison Blizzard cephesi oyuncuların merakla beklediği bu oyunları erteleme kararı almıştı. Microsoft’un dev satın alımının ardından ise geliştirici ekip daha yoğun çalışmaya başlamış gibi görünüyor.

Geçtiğimiz ay Blizzard, Overwatch’ın kendi resmi sitesinde kapalı beta için kayıt süreçlerini başlatmıştı. Şirket Overwatch 2’nin kapalı beta sürecine hala daha kayıt almaya devam etse de bazı kullanıcılar ve bölgeler için beta süreci bugün başladı. Beta süreci için uygun bölgeler arasında Kuzey Amerika, Güneydoğu Asya, Kore, Japonya, Avustralya/Yeni Zelanda, Avrupa, Latin Amerika/Brezilya ve Tayvan yer alıyor.

Beta sürecine katılan kullanıcıların hali hazırda Overwatch’a sahip olmaları ve bilgisayarlarına yüklemiş olmaları gerekiyor. Beta süreci şu anlık 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Ancak geliştirici ekibin ihtiyaçları doğrultusunda tarihler değişebilir.

Overwatch 2’den Oyunun Hayranlarına Twitch Drops ile Ufak Sürprizler

Aynı zamanda geliştirici ekip, beta sürecine seçtikleri kullanıcılar için Twitch ile işbirliği yaparak ufak hediyeler hazırlamayı ihmal etmedi. Twitch Drops programı sayesinde kullanıcılar yarın saat 10:00 ve 18:00 arasında belirli yayıncıları 4 saat izledikleri taktirde hediyelerine erişim sağlayabilecekler. Hediyelere sorunsuz erişebilmek için Twitch’e Battle.net hesaplarının bağlı olması gerektiğini de hatırlatalım.

Maalesef ki kullanıcılar kapalı beta sürecinde ki ilerlemelerini nihai oyun çıkış yaptığında aktaramayacaklar. Rekabetçi Mod ve Profiller gibi özellikler ise beta sürecinde yer almayacak.

Overwatch 2 Kapalı Beta Sistem Gereksinimleri

Minimum (30 FPS Kare Hızı)

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir)
  • İşlemci: Intel Core i3 veya AMD Phenom X3 8650
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 600 serisi veya AMD Radeon HD 7000 serisi

Önerilen (Orta Ayarlar ve 60 FPS Kare Hızı)

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir)
  • İşlemci: Intel Core i7 veya AMD Ryzen 5
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD R9 380
Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir