Söylenti: Overwatch 2’nin Beta Süreci Yakında Başlayabilir

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Activision Blizzard, oyuncuların merakla beklediği oyunları Overwatch 2 ve Diablo 4’ü 2019 yılında duyurmuştu. Ancak geçtiğimiz aylarda Activison Blizzard cephesi oyuncuların merakla beklediği bu oyunları erteleme kararı almıştı. Microsoft’un dev satın alımının ardından ise geliştirici ekip daha yoğun çalışmaya başlamış gibi görünüyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında Activision Blizzard‘ın finans direktörü Armin Zerza bu oyunların 2022 yılında çıkış yapmasının yerine daha ileri bir tarihte piyasaya çıkması gerektiğini vurgulamıştı. Ancak yakın zamanda Twitter’da çıkan söylentilere bakıldığında bu durum değişmiş gibi duruyor.

Overwatch 2 Betası Bu Sene Başlayabilir

Twitter kullanıcıları @Helba_The_AI ve @OverwatchCaval tarafından fark edildiği üzere, Overwatch’ın 2.00 adlı yeni bir geliştirici sürümü, BlizzTrack adlı veritabanı sitesine göre yakın bir zaman önce Battle.net’e yüklendi. Daha sonrasında ise çıkan bu haberlerin akabinde Battle.net’e yüklenen sürüm geri çekildi. Bu durum Overwatch’ın 1.68 sürümünün hemen ardından yaşandığı için ise birçok kullanıcıya göre 2.00 sürümü Overwatch 2’nin betasına ait.

Overwatch 2’nin hala daha net olarak çıkış tarihini bilmiyoruz. Peşi peşine ortaya çıkan bilgilere bakıldığında ise geliştirici ekibin hız kesmeden lansman tarihi üzerine yoğunlaştığı aşikar. Lansman tarihi öncesi ise hem oyuncuların fikirlerini almak, oyunun popülaritesini arttırmak ve kitleler arası etkileşimi arttırmak için oldukça güzel bir hamle.

Ayrıca geçtiğimiz Eylül aylarına döndüğümüzde ise Overwatch League 2022’nin Nisan ayında başlayacağı ve Overwatch 2’nin erken bir sürümünü kullanacağı geliştirici ekip tarafından onaylanmıştı. Bu duruma bakıldığında ise önümüzdeki aylarda Overewatch 2 için beta süreci görmemiz sürpriz olmayabilir. Ancak bu doğrulamanın oyun ertelenmeden önce yapıldığını da tekrar hatırlatmakta fayda var.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir