Sony’nin Play at Home Girişimi Milyonlarca Oyuncunun Yüzünü Güldürdü

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz sene PlayStation tarafından başlatılan Play at Home girişimi hakkında Sony Interactive Entertainment’tan yeni haberler geldi.

Pandeminin aktif tehlikesi yüzünden oyun severleri evde tutmak ve halihazırda karantinada yahut korumada olan kişilerin morallerini az da olsa düzeltmek amacıyla başlatılan Play at Home girişimi, şirket için çok büyük bir başarı abidesi oldu. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan’a göre girişimin başından itibaren toplamda 60 milyonu aşkın ücretsiz oyun kopyası, oyun severlerin kütüphanesine eklenmiş.

play at home

Play at Home nasıl başlamıştı?

COVID-19 virüsünün gidişatına göre devam etmesi planlanan Play at Home, hatırlayacağınız üzere 2020 yılının Nisan ayında Uncharted: The Nathan Drake Collection ve Journey gibi oyunları ücretsiz vermiş ve Horizon Zero DawnRatchet & Clank gibi oyunlara erişim hakkı tanımıştı. GamesIndustry.biz ile yakın zamanda röportaj yapan Jim Ryan, gidişatı bu şekilde belirtiyor:

“İki süreç yürüttük. Herkes ilk karantinayla mücadele ederken bu, bizi etkiledi ve bunun (Play at Home) güzel bir şey olacağını düşündük. Bunu başardık ve gelen tepkiden çok mutluyduk. Sonra Noel’i atlattık ve tekrar karantinaya başladık ve millet… bu biraz perişandı. Tekrarlamanın güzel bir şey olacağını düşündük. Bu yüzden tekrar yaptık ve bu sefer birkaç aylık bir süreye yaydık. Şimdi aslında 60 milyon oyun,  bu aktivitenin bir parçası oldu.”

Pandemi durumunun gidişatına göre yol haritası çizmeye çalışan Sony, en son Mayıs ayında bir sürü oyun için ek içerikler vermişti. Ryan için süreç şu anlık belirsiz bir tutumda olsa da olası bir ciddi eve kapanma durumunda tekrardan bu girişimin devam edeceğini düşünebiliriz. Nice oyun sever de bu haberi şimdiden bekliyor diyebilir miyiz?

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image