PlayStation 5 İçin Hızlı Bir Dönüm Noktası: 10 Milyon Satış Geçildi

Anıl Er
Anıl Er
2 Dk Okuma Süresi

18 Temmuz 2021 itibariyle dünya çapında 10 milyondan fazla PlayStation 5 konsolu satıldığı duyuruldu. Bu, PS5’i Sony tarihindeki en hızlı satan konsol haline getirdi.

PlayStation 5’ten büyük başarı

Sony, bu rekor haberini “Tedarik zorluklarını ve küresel bir salgını aşarak, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları büyüleyen bir oyun deneyimi sunmaktan gurur duyuyoruz. Sony Interactive Entertainment’de yer alan herkes, PlayStation deneyimini her zamankinden daha iyi hale getirmek için elinden geleni yapıyor.” açıklaması ile paylaştı.

PlayStation 5

Sony, çalışanlarından övgüyle bahsederken özellikle ürün geliştirme ekibine değindi. Ekibin geliştirdiği hızlı SSD teknolojisinden, sürükleyici 3D Seslerden ve DualSense kontrolcü ile gelen “haptic feedback ve adaptive triggerlar” (dokunsal geribildirim ve uyarlanabilir tetikleyiciler) inovasyonlarından oldukça memnun gözüküyor.

Konsolun Kasım ayında piyasaya sürülmesinden bu yana PlayStation Studios, PS5’in yeteneklerini sergileyen başarılı oyunların ivmesini artırdı. İleriye baktığımızda; PlayStation Studios’tan gelen özel oyunlar arasında Santa Monica Studios’tan yeni God of War, Polyphony Digital’den Gran Turismo 7 ve Guerrilla Games’ten Horizon Forbidden West yer alıyor. Sony’nin ortaklarının merakla beklenen oyunlarından bazıları arasında Electronic Arts’tan Battlefield 2042, Bethesda’dan DEATHLOOP, Ubisoft’tan Far Cry 6 ve Ember Lab’den Kena: Bridge of Spirits yer alıyor.

Bugün içinde de Xbox Series X/S, Microsoft tarihinde bir dönüm noktası yaratmıştı.

 

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Çıkış yılı, türü fark etmeksizin her oyunu deneyen, bunların yapılışı ve tekniğiyle de ilgilenen eski kafa bir "oyuncu" anil_er@hotmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image