Doğum Günün Kutlu Olsun PlayStation 5! – En Çok Hangi PS5 Oyunu Oynanmış?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

PlayStation 5’in çıkışının birinci yıl dönümüne özel olarak Sony, yeni nesil konsol kullanıcılarının en çok zaman geçirdiği on oyunu sıraladı. Listenin başında ise hiç de yabancı olmadığımız bir yapımı görüyoruz.

12 Kasım 2021’den tam bir yıl önce Sony, yeni nesil jenerasyon konsolunu belirli ülkelerdeki pazarlarda satışa sunmaya başlamıştı. Ürün yetmezliği ve sipariş gibi ufak tefek sorunlar bir yana konsol, oyun severler tarafından hoş karşılandı ve milyonlarca kişi tarafından kapış kapış satın alınmaya başlandı. Dolayısıyla Japon şirketin bundan mutlu olmaması için hiçbir sebep yok ve hatta, resmi PS Blog sayfasında bu özel günle alakalı bir de yazı paylaştılar.

ps5black

Sony Interactive Entertainment CEO’su ve aynı zamanda blog yazısını bizzat kaleme alan Jim Ryan, şirketin konsol çıkışından sonraki başarılarıyla övünüyor zira PS VR duyurusu, Bluepoint Games, Firesprite, Housemarque ve Nixxes’in Sony ailesine dahil edilmesi ve God of War: Ragnarok, Horizon: Forbidden West, Ratchet & Clank: Rift Apart, Returnal ve Deathloop gibi yüksek bütçeli ve profilli oyunların piyasaya sürülmesi az buz işler değil.

360’tan fazla oyunun 4.6 milyar saat oynandığı PS5’te peki en çok hangi oyunlar oynanmış?

PlayStation 5’te en çok oynanan yapımlar

  1. Fortnite
  2. Call of Duty: Black Ops Colds War
  3. FIFA 21
  4. NBA 2K21
  5. Assassin’s Creed Valhalla
  6. Destiny 2
  7. MLB The Show 21
  8. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  9. Demon’s Souls
  10. NBA 2K22

Gördüğünüz üzere PS5 kullanıcıları en çok ücretsiz bir oyun olan Fortnite’da vakit geçiriyor ki kanaatimce şaşırılacak bir olay değil. İlginç olan ise iki PlayStation 5 özel oyunu olan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Demon’s Souls’un listenin alt sıralarında yer bulması. PS5’in özel oyunlara bu kadar kafa yormasının nedenini anlamak zor olmasa gerek.

PlayStation’un yolculuğunun sadece bir başlangıcı olan bu yıl dönümü, Jim Ryan’ın gönülden gelen teşekkürleriyle süsleniyor ve Sony bir kez daha yüzünü umutlu günlere çeviriyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image