PlayStation Wrap Up 2022 Başladı — PlayStation Karnenize Bakabilirsiniz

2022 yılı artık bitti bitecek. 2022 yılında oyunlar ile neler yaşadığını merak edenler PlayStation Wrap Up 2022 başladı. Koşun karnenizi kontrol edin

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
4 Dk Okuma Süresi

2022’nin geride kaldığını kabullenmekte zorlananlar sizlere kötü haberlerimiz var. Yıl sonu yaklaşırken başlayan etkinliklerden bir diğeri olan PlayStation Wrap Up 2022 başladı. Bu etkinlik yıl boyunca oynadığınız oyunlara dair istatistikler tutarak bir nevi yılın özetini sunuyor.

Haydi gelin kategori kategori giderek PlayStation karnemize bakalım ve bu sene neler yapmışız öğrenelim!

PlayStation Wrap Up 2022

Siteye girer girmez sizleri herhangi bir istatistik karşılamayacak aşama aşama açılacak ve en sonda bir özet kartı ve ufak da bir ödül ile karnenizi gösterecek.

Sayfada bazen hatalar oluşmakta alttaki görüntüye benzer bir şey elde edene kadar sayfayı yenileyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

PlayStation Wrap Up 2022

Siz de karnenizi görmek istiyorsanız bu parıltılı şeye tıklamanız yeterli olacaktır. 😀

Toplam Oynanış Süresi:

PlayStation Wrap Up Bu kategori ile başlıyor. 2022’de oyunlarda geçirdiğiniz süreyi ve bunun geçen yıl ile karşılaştırmasını görmeniz mümkün. Sony sizlerin hemen gün hesabına vuracağını tahmin ettiği için olmalıdır ki bu sürenin gün olarak da karşılığı kategori içerisinde bulunmakta.

PlayStation Wrap Up 2022

Birtakım kişisel bilgilerin yanı sıra topluluk etkinliklerinde elde edilen istatistikleri de görmek mümkün. Bu kategoride Horizon Forbidden West hakkında küresel istatistikler gösterilmekte.

Zirvedeki Oyunlar:

Oynadığınız toplam oyun sayısından en fazla oynadığınız 5 oyuna ve bunun yüzdeliğe vurulmuş halini bu kategoride görüntülemeniz mümkün.

PlayStation Wrap Up 2022

Bu kategoride tercih edilen küresel topluluk istatikleri ise Sony’nin çıkışıyla büyük sükse getiren oyunu God of War Ragnarök oluyor. Kaç kez Spartan Rage moduna girildiği veya Leviathan Baltasının düşmanlara ne kadar fırlatıldığını merak edenler karneniz merakınızı giderecektir.

Kazanılan Kupalar:

Bu konuda oyuncular biraz ikiye ayrılıyor. Bir kesim için oyunu oynayıp bitirmek yeterli olurken bazıları da var ki resmen kupa canavarı. Oyunun platin kupasını elde edene kadar oyunun başından kalkmayıp kendi sınırlarını test ediyorlar. Bu etkinlik ve kategori de büyük ihtimalle en çok onların hoşuna gidiyor.

PlayStation Wrap Up 2022

Bu kategorinin küresel topluluk istatistiklerine gelecek olursak Gran Turismo 7 karşınızda. Oyuncular hep bir elden direksiyon başına geçerek 13 Milyar kilometreyi geride bırakmışlar. Bu sayı size az gelmiş olabilir o yüzden hemencecik bir örnek vererek sizleri şaşırtalım. Güneş ile Dünyamız arası mesafe 149,5 milyon kilometre. Bu mesafe de yaklaşık olarak 87 kez Güneşe gitmeye eş değer bir miktar.

PlayStation Plus:

PlayStation Wrap Up 2022

Sene içerisine yenilenen Plus sistemi sonrası bu kategori biraz daha kapsamlı bir hale gelmiş. Sistemin sunduğu kütüphanede en çok hangi oyun oynandı gibi birçok soruya da cevapları içerisinde barındırıyor.

Özet Kartı:

PlayStation Wrap Up 2022 Özet Kartı

Özet kartı PlayStation Wrap Up 2022’nin sunduğu dört kategoriyi adı üstünde özetliyor. Bu kategoriler oynanan saat, oynanan oyunlar, kazanılan kupalar ve PS plus oyunları isimlerini taşımakta ve bu dalda istatistikleri sunmakta.

Avatar Kodları:

PlayStation Wrap Up 2022 kapanışı en çok oynadığınız oyun türüne göre bir avatar kodu ile yapıyor. Eğer ki yok ben hepsini istiyorum derseniz paylaşılan 6 avatar koduna aşağıdan erişebilirsiniz.

  • XJAK-XHN5-J6NQ
  • E2EC-A4NE-NK8C
  • G82P-9GN6-LX56
  • 88QQ-GPN2-C4JB
  • MKQG-B9N7-H3KE
  • 4NAG-MQN6-B3FG

Karnenizi yorumlarda ve sohbet kanalımızda bizlerle paylaşmak isterseniz MisteRNOOB diye bağırmanız yeterli saniyesinde kendinizi ışınlanmış bulacaksınız. 😀

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir