PS3’e Özel Killzone 3 Artık PC’de Fare ve Klavye ile Oynanabilir

Gurur Gökçay
Gurur Gökçay
1 Dk Okuma Süresi

Sony, her ne kadar da Killzone 3‘ü PC’de henüz yayınlamayı planlamasa da emülatörler sayesinde PS3 oyunlarını PC’de oynamak mümkün. Buna Killzone 3’de dahil. RPCS3 emülatörü sayesinde Killzone 3 PC’de rahatlıkla oynanabiliyordu ancak emülatörün maalesef klavye ve mouse desteği yoktu.

Yahzf isimli geliştirici, bu durumun üstesinden gelmiş gibi duruyor. Yahzf, oyunu 60 FPS ile çalıştırmak için Playstation 3 emülatörü RPCS3’ü, klavye ve fare desteğini kullanmak içinse KAMI isimli bir uygulama kullanmış ve oyunun nasıl gözüktüğüne dair video paylaşmış.

Videoda görebileceğiniz üzere sonuç gayet iyi görünüyor. 7 dakika uzunluğundaki oynanış videosunda oyun, iddia edildiği gibi ortalama 60 FPS ile çalışıyor. Ayrıca diğer RPCS3 oyunlarına nazaran da daha iyi göründüğünü söyleyebiliriz.

KAMI‘den bahsedecek olursak, fare hareketlerini oyunlara enjekte eden bir uygulama ve aynı zamanda PS3 oyunlarında da kullanılabilir. Raporlara göre KAMI, Resistance: Fall of Man ile de gayet iyi çalışıyor.

Dilerseniz KAMI uygulamasını bu bağlantıdan, Playstation 3 emülatörünün en son sürümü olan RPCS3’ü ise bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Aşağıda ise oynanış videolarını izleyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Müzikle uğraşan bir yazar. gururgokcay@misternoob.com / g5buyukgokcay@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir