Orijinal Oyunun Çıkışından 26 Yıl Sonra, Quake’in Geliştirilmiş Sürümüne Güncelleme Geldi

Horde modu için yeni haritaların yanında erişilebilirlik seçenekleri de eklendi.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Klasik FPS türünün mihenk taşlarından olan Quake’in geliştirilmiş sürümüne, orijinal oyunun piyasaya sürülmesinden yirmi yıldan fazla bir sürenin ardından erişilebilirlik seçenekleri eklendi.

Yaşlı bir köpeğe yeni numaralar öğretilemeyeceğini söyleyen bir kaide mevcut olabilir ama bu durum Quake’e işlemiyor. Onca senenin ardından 90’lı yılların grafiklerini cilalayan geliştirilmiş sürüm dahi olsa yapım, artık detaylı erişilebilirlik seçenekleri içeriyor.

quake1

Quake’e gelen güncelleme ne içeriyor?

Yeni duyurulan güncelleme, “Quake’e erişilebilirlik özellikleri ekleyerek oyun deneyiminin daha fazla oyuncu tarafından keyif çıkarmasını sağlıyor”. Eklenen özellikler arasında, çok oyunculu metin sohbetinin yüksek sesle okunması seçeneği ve daha iyi okunabilirlik için yazı tiplerini ve menü arka planlarını değiştirme alternatifi yer alıyor.

Güncelleme ayrıca Horde moduna üç yeni seviye getiriyor. Relic, The Trial ve The Tower isimli seviyelerin yanında yama, Horde moduna denge ayarlamaları ve oyunun çok oyunculu botlarında iyileştirmeler de dahil olmak üzere yaşam kalitesi iyileştirmelerini içeriyor. PC sürümü için modlama geliştirmelerinin yanı sıra bazı küçük hata düzeltmeleri de var.

Geliştirilmiş sürümün çıkmasından bu yana gelen üçüncü güncelleme olan Update 3, tüm platformlarda indirilebilir hale getirildi.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir