Rainbow Six Extraction’da Kuşatma ve Çıkarma Çok Farklı Olacak

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Rainbow Six Extraction yönetmeni Patrik Méthé, GameSpot ile yaptığı röportajda “Her iki yapım da kendi zorluklarını ve ilerleme hızlarını sunan çok farklı oyunlar ve bu sebepten ötürü korkacak bir durum bulunmuyor.” açıklamasında bulundu.

Méthé, Siege’den sıkılıp Extraction ile yeni maceraya atılmak isteyen oyuncular için bazı detaylar vermeyi es geçmedi. Rainbow serisinin yeni oyununda her ne kadar operatörler ile oynarken oynama stilinizi değiştirebilseniz de operatörlerin yeteneklerini benzer şekilde değiştirebildiğimiz için bazı oyuncular dejavu yaşayabilir. Buna rağmen yapımcının iddiasına göre yeni deneyimlere hazır olmamız gerekiyor.

Rainbow Six Extraction

“Rainbow Six Extraction’a yeni katılanlar için önemli unsur iletişim.”

Halihazırda Siege’den yeni oyuna geçen oyuncular, maksimum tehdit seviyesini zorlamaya karar verdiklerinde hali hazırda alıştıkları bir durumla karşılaşabilirler. Fakat hiç merak etmesinler yeni oyun eşit hatta daha da fazla sayıya sahip karşı saldılar barındıracak. Oyuncuların ileri düzey zorluklarla başa çıkmaya çalışmaları oldukça keyifli olabilir.

Tabii ki de Rainbow Six evrenine yeni katılacak oyuncular da bu süreçte unutulmayacak. Seriye yeni adım atan oyuncular, Extraction sayesinde kendi sınırlarını zorlayabilirler. Oyuncular görevleri daha kolay halledebilmek için oyundaki yeteneklerini ve becerilerini geliştirmek zorundalar lakin bu geliştirme aşamalarında arkadaşlarıyla kurdukları iletişim sayesinde yeni taktikler de ortaya çıkarabilirler. Seriye yeni katılan oyuncular için en önemli unsur iletişim ve takım çalışması olacak.

Röportajdaki açıklamalara göre ise oyunda pek bir değişiklik bulunmuyor ki vaat edilen özellikleri de yakında göreceğiz. Rainbow Six Extraction; 16 Eylül tarihinde Xbox Series X/S, Xbox One, PS5, PS4, PC, Stadia ve Luna çin çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image