RDR 2 İçin Gelen DLSS Desteği Oyunda Ciddi Performans Artışı Sağladı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Rockstar’ın oyuna birçok yeniliği eklediği Red Dead Online: Blood Money güncellemesi, RDR 2 ve RDO için DLSS desteğini de barındırıyordu. Dün tüm platformlar için çıkışını yapan güncelleme, bir çok oyuncuyu memnun edemese de, DLSS (Derin öğrenmeyi kullanarak orijinal düşük çözünürlüklü görüntünün daha yüksek çözünürlüklü görüntüsüne benzeyen bir görüntü oluşturan bir teknoloji) sayesinde oyunda büyük performans artışı sağlandı.

Nvidia, Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’da DLSS ile 4K çözünürlüğünde %45 performans artışı sağlayacağı sözünü veriyor. Hatta şirket, RDR 2’nin DLSS kapalı ve DLSS açık halini karşılaştırdığı fragman da yayınladı. Gerçekten aradaki fark büyük! Dilerseniz, fragmanı aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

 

DLSS’i açmak için ayarlar menüsünden grafik sekmesine girmeniz lazım ve bu sekmede DLSS’i etkinleştirerek FPS artışına şahit olabileceksiniz. Unutmayın ki, DLSS sadece RTX ekran kartı sahipleri için kullanılabilir. Aşağıdaki görselde RTX ekran kartlarının nasıl performans aldığını görebilirsiniz.

RDR 2 DLSS RTX

2560×1440 çözünürlüğünde GeForce RTX 3060 Ti ve üzeri sahipleri, 60 FPS’nin üzerinde performans alabilirler.

Red Dead Online: Blood Money güncellemesi, Steam, Epic Games Store, Rockstar Games Launcher, Microsoft Store, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve Stadia için çıkışını yaptı.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image