Eski CD Projekt Red Çalışanlarının Kurduğu Rebel Wolves, Yeni Fantezi Rol Yapma Oyununun İsmini Sonunda Duyurdu

CD Projekt Red'den ayrılan geliştiricilerin kurduğu Rebel Wolves, yeni oyununun ismi açıklandı.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

The Witcher 3: Wild Hunt ve Cyberpunk 2077 gibi önemli ve büyük projelerde çalışmış olan deneyimli birçok geliştiricinin birlikte kurduğu Rebel Wolves stüdyosu, yeni oyununun ismini sonunda açıklandı. CD Projekt Red’de CEO, oyun direktörü, sanat tasarımcısı dahil birçok alanda çalışmış olan kişilerle iş yapan ve ayakları yere sağlam basan stüdyo, ilk oyununun adının Dawnwalker olduğu açıklandı.

Ortaya çıkan bazı söylentiler üzerine stüdyo, X (Twitter) hesabı üzerinden oyunun adını konsept bir görsel eşliğinde paylaştı. Dawnwalker ismiyle çıkış yapacak olan yapım, stüdyonun kurulmasının ardından çıkaracağı hem ilk hem de AAA bir proje olmasıyla da dikkat çekiyor.

Karanlık fantezi türünde bir rol yapma oyunu olacağı önceden açıklanmış olan yapım, bu alanda önceden yer almış tecrübeli geliştiriciler eşliğinde geliştirildiği için birçok kişi üzerinde merak uyandırmayı başarıyor.

Nedir bu Rebel Wolves stüdyosu?

2022 yılında Rebel Wolves, ilk Witcher oyunu yapılırken şirkette CEO’luk yapmış olan ve The Witcher 3’ün oyun direktörlüğünde yer alan Konrad Tomaszkiewicz önderliğinde kuruldu.

Hemen ardından ise The Witcher 3’ün sanat direktörü Bartłomiej Gaweł, yazar Jakub Szamałek (Witcher 3, Cyberpunk 2077, Thronebreaker), tasarım direktörü Daniel Sadowski (Witcher 1), animasyon direktörü Tamara Zawada (Witcher 3), CFO Michał Boryka ve baş direktör Robert Murzynowski gibi önemli isimler de Konrad’a katılarak stüdyonun oyuncular üzerinde uyandırdığı heyecan arttı.

rebel wolves

Çok geçmeden Çin merkezli dev bir teknoloji-oyun firması olan NetEase tarafından da finansal olarak desteklenmesinin ardından stüdyo, büyük bütçeli devasa rol yapma oyunları olan Dawnwalker üzerine çalışmaya başladı.

Şu anlık oyun hakkında net bilgilere sahip olmasak da ilerleyen zamanlarda stüdyonun, birçok konuda yapımı bekleyenleri aydınlatacak duyurular paylaşmasını bekliyoruz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir