Red Dead Redemption 2’de Potansiyel GTA 6 Easter Egg’i Bulundu

Anıl Er
Anıl Er
2 Dk Okuma Süresi

Rockstar Games, Grand Theft Auto 6 geliştirmesinin varlığı konusunda sessiz kaldı, bunun yerine daha sonra PS5 ve Xbox Series konsollarına taşınacak olan GTA Online ve GTA V için beklentiyi sürekli artırmaya çalıştı.

Ancak, Rockstar, Red Dead Redemption 2’deki Grand Theft Auto serisinin bir sonraki oyunu için bir teaser bırakmış gibi görünüyor, tıpkı GTA V’in orijinal Red Dead’de alay edilmesi gibi.

YouTuber Strange Man tarafından gösterildiği gibi, RDR2’de Rockstar’ın Take-Two, Sam ve Dan Houser ile olan ilişkisine bir meta bakış sağlayan mektup bulundu.

Satır aralarını “doğuya gitmek” ile ilgili kısmı okursanız, Dan’in Sam’e GTA 5’in finansal olarak ne kadar iyi gittiğinden dolayı GTA 6 ile yavaşlamasını gerektiğinin çok mecazi bir yolu. “Doğu”, bir sonraki GTA oyununun uzun süredir söylentisi olan Vice City’ye bir referans gibi görünüyor. Bunun dışında söylentileri doğrulayan başka ipuçları da var. Mektupta, kardeşler Rodolfo ve Blanco adlarını kullanıyor. Bu çok önemli çünkü 70’ler ve 80’ler boyunca Miami’de yaşayan büyük bir Kolombiyalı uyuşturucu baronu olan Griselda Blanco’ya bir gönderme olabilir.

gta 6 red dead redemption

GTA 6, Blanco ve Rodolfo adında iki oynanabilir karaktere sahip olabilir mi? Tabii bir sonraki oyunun uyuşturucu ticaretini öne çıkaracağı ve 70’lerde geçeceği söylentileri vardı, bu yüzden tüm bunlar oldukça iyi sıralanmış ipuçları olarak görünüyor.

YouTuber Strange Man’in mektubu ve durumu çok fazla irdelemiş olması mümkün olsa da, bu mektupta rastgele bir bilgiden daha fazlası olduğunu gösteren çok ilginç ipuçları olduğu açık.

GTA V 2021’de yeni nesil konsollarda “expanded ve enhanced” versiyonları geliştirilirken, daha fazla GTA 6 ipucu içerip içermediğini görmek çok ilginç olacak. Yine de Red Dead Redemption’daki bu keşif, şimdiye kadar resmi bir GTA 6 teaser’ına en yakın olduğumuz şey olabilir.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Çıkış yılı, türü fark etmeksizin her oyunu deneyen, bunların yapılışı ve tekniğiyle de ilgilenen eski kafa bir "oyuncu" anil_er@hotmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image