Remedy Entertainment’ın Geliştirdiği Oynaması Ücretsiz Oyunuyla Alakalı Planlar Değişti

Eski adıyla Vanguard, Remedy Entertainment'ın planlarıyla değişikliğe uğradı.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Alan Wake 2 ile birlikte formunu tekrardan kazanmış olan Remedy Entertainment, 2021 yılında duyurduğu veya bahsettiği projelerini birbiri ardına yapmaya devam ediyor. Aynı yıl Tencent ile imzaladığı partnerlik anlaşması sonucu ortaya çıkan oynaması ücretsiz Vanguard hakkında ise işler oldukça farklı bir yöne eviriliyor.

Duyurulduğu günden bugüne kendisinden pek fazlaca haber alamasak da Remedy, bu yılın başında önlerinde hala uzun bir geliştirme süreci olduğunu belirtmişti. Nitekim bugün yayınlanan basın açıklamasına göre Vanguard’ın akıbetinin bambaşka olacağı görülüyor.

Remedy Entertainment’ın oyununun kod adı Kestrel oldu

Remedy tarafından yayınlanan gönderi, Vanguard’a kendi içerisinde bir reboot atılarak kod isminin Kestrel’e dönüştürüldüğünü belirtiyor. Oynaması ücretsiz türden ücretli modele geçiş yapan Kestrel, tamamen co-op odaklı olmayacak.

Çok oyunculu taraflarının “güçlü” olduğu belirtilen Kestrel’in değişikliklerinin arkasında ise Tencent ile alınan kararlar var. Remedy ve Tencent’in birlikte almış olduğu kararlar ise “oynaması ücretsiz oyun marketinin göstermiş olduğu belirsizlikler ve risklerin varlığını” sebep olarak gösteriyor.

Vanguard için yapılan ve oluşturulan birçok asset ile tema üstüne kurulacak olan Kestrel’in, lider ekip ve seçilmiş kişiler dışında geliştirici kadrosunun başka projelere gönderildiği söyleniyor. Remedy’nin en iyi yaptığı şeylere yönelen Kestrel, böylelikle tekrardan konsept aşamasına dönmüş durumda.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir