Remedy Entertainment, Tencent ile Oynaması Ücretsiz Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

Remedy, co-op online PvE oyunu Vanguard hakkında yeni bilgiler paylaştı!

Remedy Entertainment Condor (kod adı), Alan Wake 2, Vanguard (kod adı) ve Crossfire X gibi oyunlarla işleri oldukça büyüttü. Halihazırda 4 oyun üzerinde çalışan stüdyo, yeni nesil için hazırlıklarını çoktan yapmış gibi gözüküyor.

Firma, bir sonraki co-op, online oyunu olan Vanguard ile alakalı yeni bir duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuruya göre, Tencent, oyunun Asya’da yayınlanmasını üstlenecek ve oyunun mobil versiyonunun geliştirilmesinde maddi yardımda bulunacak.

“Vanguard, Remedy’nin, oynaması ücretsiz oyunlarda uzman olan üst düzey ekibimiz tarafından geliştirilen Games-as-a-Service (Hizmet oyunları) modeline ilk girişidir. Remedy’nin güçlü yönlerine ek olarak, co-op çok oyunculu türü için yeni ve heyecan verici bir şey inşa ediyoruz. Yayıncılık sorumluluklarını üstlenmek için yeteneklerimizi genişletmek, şirketimizin gelişimindeki bir sonraki adımdır. Tencent ile bu uzun vadeli ortaklık için heyecanlıyız ve Vanguard’ın iddialı planlarını desteklemek için mükemmel bir uyum olduğunu güvenle söyleyebiliriz. Vanguard küresel bir fırsattır ve Tencent, Remedy’yi uluslararası destekleyebilir, Asya ve mobil pazarlardaki operasyonlara liderlik edebilir.”

Tero Virtala, Remedy Entertainment’ın CEO’su

Remedy’nin Geliştirdiği Vanguard Hakkında

Eminiz ki, bir çoğunuz oyun hakkında daha fazla öyrenmek istiyordur. Öyleyse, başlayalım!

Vanguard, co-op, PvE, shooter (nişancı) oyunu olması ile değil, oyunun ana temelini sevdiğimiz Remedy hikaye anlatımı ve aksiyonuna birleştirmesi ile rakiplerinden ayrışıyor. Ayrıca Vanguard, stüdyonun kendi oyun motoru olan Northlight ile geliştirilmiyor.

Peki ya neden Northlight değil? Stüdyo buna belirli bir cevap vermedi ama Nortlight’ın çok oyunculu bir oyuna uygun olmadığını, uygun olsa bile bunu uyarlamanın zaman alacağı gibi sebeplerden kullanılmadığını söyleyebiliriz.

Vanguard, Unreal Engine oyun motoruyla geliştiriliyor. Oyunun ne zaman çıkacağı daha belli değil, ancak PC, konsol ve mobil cihazlar için oynaması ücretsiz olarak çıkış yapacağı açıklandı. Ek olarak, Vanguard, Games-as-a-Service oyunu, yani Marvel’s Avengers, GTA Online, Fortnite gibi sürekli güncellemelerle desteklenen bir oyun olacak.

Firma oyundan ilk görüntüleri ne zaman gösterir bilemiyoruz ama oyunun bir süredir geliştirildiğini göz önünde bulundurursak, biraz zaman alacak gibi duruyor…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu