Rockstar Games’in Kurucu Ortağı Dan Houser Yeni Bir Stüdyo Kurdu

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Hatırlıyorsanız, Dan Houser geçtiğimiz sene kurucu ortağı olduğu Rockstar Games’den ayrılmıştı. 1998’de kardeşi Sam ile kurduğu, ailesi gibi gördüğü bu ekipten neden ayrıldığını bilmesek de, belki bu ayrılık, yeni oyunların gün yüzüne çıkmasına sebep olabilir. Evet, Red Dead Redemption serisi, GTA serisi ve diğer oldukça başarılı Rockstar oyunları üzerinde çalışan Dan Houser, Rockstar Games’den bağımsız yeni bir stüdyosunu kurdu!

Birleşik Krallık’ta dosyalanan kuruluş belgelerinde bulunan Houser’ın yeni stüdyosu GTAForums kullanıcısı tarafından fark edildi ve forumda paylaşıldı. Absurd Ventures in Games adlı bu şirketin, oyun stüdyosu mu yoksa kişisel yatırım şirketi mi olduğu tam olarak belli değil.

Ayrıca, belgeleri ilk paylaşan forum üyesi, kodu 62011 olan Birleşik Krallık SIC (ekonomik faaliyetlerin standart endüstriyel sınıflandırması)’ın “bilgisayar oyunları tasarımı” ve “hazır interaktif eğlence ve eğlence yazılımı geliştirme” gibi listelendiğini not etti.

Ancak, bu şirket bir oyun geliştirme stüdyosu olmayabilir. Firmanın, Take-Two, Koch Media gibi diğer stüdyolardan hisse alan ve diğer geliştiricileri destekleyen bir yatırım şirketi de olabilir. Tabii ki, Dan Houser’dan oyun geliştirme stüdyosu bekleriz ama her şey beklediğimiz gibi olacak diyemeyiz.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir