Rockstar ve Remedy, Max Payne Remake’leri Üzerinde Çalışmaya Başladı

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Rockstar Games’in yayıncılığını yaptığı Remedy Entertainment’ın geliştirdiği 2000’li yılların efsanesi Max Payne, iki yeni Remake oyun ile oyun dünyasına geri dönüyor. Remedy Entertainment, yaptığı sürpriz bir duyuruda serinin ilk iki oyunununu yeniden yapmak üzere yeni bir yayın anlaşması kapsamında Rockstar ile birlikte çalışacağını açıkladı. 

Rockstar Games’in Kurucusu Sam Houser, “Remedy’deki arkadaşlarımız uzun zamandır orijinal Max Payne oyunlarını yeniden yapmak için bize ulaştıklarında çok heyecanlandık” dedi. Ayrıca bu yeni sürümleri oynamak için sabırsızlandığını da belirtti.

max payne

Bu iki oyunun remake’leri, Control’de kullanılan ve yakın zamanda duyurulan Alan Wake 2‘de de kullanılmış olan Remedy Entertainment’ın tescilli Northlight Engine’ini kullanacak. Remake’ler için ihtiyaç olunan geliştirme bütçesi ise Rockstar Games tarafından yönetilecek.

Max Payne’in Remake’leri Yeni Nesil Donanımlara Geliyor

Ayrıca verilen bilgilere göre Alan Wake 2’ye çok benzeyen bu remake’ler yalnızca yeni nesil donanımlara geliyor, yani Xbox Series X, Xbox Series S, PC ve PS5’te mevcut olacaklar. PS4 veya Xbox One sürümleri mevcut olmayacak.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir