Immortality ve Her Story Gibi İnteraktif Korku Oyunlarıyla Bilinen Sam Barlow, 2 Yeni Oyun Duyurdu

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
2 Dk Okuma Süresi

Korku türü hangi alanda olursa olsun tükettiğimiz, ürettiğimiz içerikler arasında oldukça önemli bir pozisyona sahip. Filmlerden, oyunlara, dizilerden kitaplara pek çok yapıt türün korkusuz sevdalılarına kucak açıyor.

Oyun sektöründeki bazı cesur isimler biraz daha deneysel diyebileceğimiz çalışmalar yürüterek oyunlar ve filmler arası bir bağlantı yakalayıp sunuyor. Bu isimlerden biri de elbette Sam Barlow.

Sam Barlow ve projeleri

Sam Barlow ismi korku janrası hayranlarına uzak gelmeyecektir. Neticede Her Story, Telling Lies ve daha şimdiye gelecek olursak Immortality onun ellerinden çıktı. Son projesi olan Immortality’nin çıkışından bu yana yaklaşık 1.5 yıl geçmiş olması ne üzerinde çalıştığına dair merak uyandırıyordu. Nitekim katılmış olduğu Kinda Funny Games isimli YouTube kanalının videosunda 2 yeni oyun üzerinde çalıştığını duyurdu.

Konuk olduğu video:

Konuk olduğu videoda 2 yeni oyun üzerinde çalıştığını duyuran isim, gündeme ilişkin konuşmalarda da bulundu. Hali hazırda Steam hesapları da açılmış olan ve şimdilik Project C ve Project D olarak adlandırılan oyunlar hakkında birtakım açıklamalar yaptı.

Öncelikle 2 oyunun da birbirinden farklı olacağını söyledi. Project C’nin Immortality’dekine benzer bir ekolün izinden gideceği bilgisini verdi. Bilim kurgu ve korku kavramlarının da üzerinde duruldu.

Project C tanıtım fragmanı:

Barlow Project D içinse eski işlerinin hayranlarına yönelik olduğunu söyledi. Bunun sebebiyse yapımın 3. şahıs kamera açılı bir hayatta kalma korku oyunu olacak olması. Project D için, Immortality’nin arkasındaki yeteneklerin 3. şahıs bir hayatta kalma korku oyunu ile birleştirildiğinde ortaya çıkan iş yorumu da dile getirildi.

Project D tanıtım fragmanı:

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise the Sun!"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image