Skull and Bones’un Önceliği Çok Oyunculu Olacak

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Bundan neredeyse 5 sene önce duyurulan Ubisoft’un korsan temalı oyunu Skull & Bones hakkında uzun zamandır yeni bilgiler alamıyorduk. Ubisoft’un dünkü mali kazanç yayınında oyun hakkında büyük olmasa da nihayet yeni bilgiler öğrendik.

Ubisoft, Skull and Bones‘ın önceliğinin çok oyunculu olacağını açıkladı. Hatırlatalım ki, ilk duyurulduğunda Hint Okyanusunda geçen tek oyunculu bir oyun olarak tanımlanmıştı, 2020’de ise live-service (Sürekli destek verilen online oyunlar) oyunu olacağı açıklanmıştı.

Buna ek olarak oyunun çıkış tarihi de tam net olmasa da Ubisoft’un gelecek mali yılı içerisinde (Nisan 2022 – Nisan 2023) olarak planlandığını söyleyelim. Son olarak Skull and Bones, PlayStation, Xbox, PC’de Steam ve Ubisoft Connect üzerinden çıkış yapacak…

Skull and Bones

Skull and Bones’ın Tanıtım Bülteninden

Korsanlığın Altın Çağındayız. Bu çağın en güçlü silahları haydut kaptanların elinde: savaş gemileri.

Basit bir tayfadan korsan kralı olmaya giden yolda hem denizcilik ve savaş becerilerini geliştirmek hem de kuvvetli ittifaklar oluşturmak zorundasın.

ÇOK OYUNCULU SAVAŞLARIN AÇIK DÜNYASINA YELKEN AÇ
• Hint Okyanusunun zenginliklerinden payını almak için güçlü ticaret gruplarına ve rakip oyunculara karşı korsanlık becerilerini göster.
• Seçim senin, ister denizlerin yalnız kurdu olarak tek başına savaş istersen farklı oyun modlarında diğer korsanlarla ittifaklar kur.

DENİZ SAVAŞLARI YENİDEN TANIMLANIYOR
• Skull & Bones’un RPG benzeri ilerleme sistemi sayesinde, kendi korsan krallığını yarat. Tercih ettiğin oyun stiline en uygun gemiyi seç ve yağmaladığın ganimetleri kullanarak geliştirip yükselt. Ekipman, silah ve mürettebatını en iyiler arasından seç.
• Kullanabileceğin pek çok taktik seçenek ile savaşa yönelik kendi yaklaşımını geliştirmekte yenilikçi rüzgâr sisteminden faydalan.

ŞAN VE SERVET CESARET İSTER
• Çizdiğin yolda ilerledikçe Hint Okyanusunun hiç de sanıldığın kadar sakin ve huzur dolu olmadığını görecek, Skull & Bones’un paylaşımlı PvPvE dünyasının sistemsel ve sürekli evrilip gelişen niteliğini keşfedeceksin.
• Oyundaki kehanetleri kullanarak  deniz ve havanın durumu, çatışmalar ve hatta yaklaşan tufanlar hakkında öngörü kazanacaksın.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir