Sonic Origins’in Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Sega, Sonic serisinin klasikleşmiş dört oyununu içeren Sonic Origins'in PC için sistem gereksinimlerini açıkladı.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi

Sega, platform türününün kült haline gelen serilerden Sonic’i tekrar bizlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Kült haline gelen Sonic oyunları dörtlü paket olarak Sonic Origins ismiyle 23 Haziran tarihinde çıkışını yapacak. Geliştirici ekip oyunu PC’de oynamak için gün sayan oyuncuları sevindirecek haberi Steam sayfası aracılığıyla paylaştı.

Oyunun Steam sayfasında paylaşılan sistem gereksinimlerine baktığımız zaman çok fazla sistem istemediğini görebiliyoruz. Yeniden yapım bir oyun için oldukça şaşırtıcı bir durum. Oyunu minimum ayarlarda oynamak için GeForce GTX 750 veya Radeon HD 7790 ekran kartı, Intel Core i5 2400 veya AMD FX 8350 işlemci ve 6GB RAM’e ihtiyacınız var.

Geliştirici ekip tarafından önerilen sistem gereksinimleri ise GeForce GTX 770 veya Radeon R9 280 ekran kartı, Intel Core i5 4570 veya Ryzen 3 1300X işlemci ve 8GB RAM. Ayrıca oyunun, Denuvo DRM kopya yazılım koruması kullanacağı da resmi olarak açıklandı.

Sonic Origins, 23 Haziran tarihinde PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch platformları için çıkış yapacak.

Sonic Origins Sistem Gereksinimleri

Minimum

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir)
  • İşlemci: Intel Core i5-2400 3.1 GHz veya AMD FX-8350 4.2 GHz
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 750 2 GB veya AMD Radeon HD 7790 2 GB

Önerilen

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir)
  • İşlemci: Intel Core i5-4570 3.2 GHz veya AMD Ryzen 3 1300X 3.4 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 770 2 GB veya AMD Radeon R9 280 3 GB

Sonic Origins Tanıtım Bülteni

Sonic The Hedgehog, Sonic The Hedgehog 2, Sonic 3 & Knuckles ve Sonic CD’nin klasik koleksiyon maceralarını, yeniden düzenlenmiş Sonic Origins’te tekrar yaşayın! Simgesel Green Hill Zone’dan tehlikeli Death Egg Robot’a kadar, Doctor Robotnik’in sinsi planlarını bozmak için yenilenmiş yüksek çözünürlükte anılarınıza doğru bir yolculuk yapacaksınız! Bu son sürüm, keşfedilecek yeni alanlar, ilave animasyonlar ve yepyeni bir Yıl Dönümü modunu içeriyor!

Sonic origins

Klasik Yeniden Tanımlandı
Her oyun için tamamen yeni açılış ve bitiş animasyonları ile klasik Sonic oyunlarını yüksek çözünürlükte keşfedin!

Kilidi Açılabilir Yeni Ögeler
Yeni içeriklerin, mücadelelerin ve Museum üzerinden Special Stage’in kilidini açmak için çeşitli görevleri tamamlayarak coin toplayın.

Klasik ve Yıl Dönümü Modları
Oyunun orijinal çözünürlüğü ve sınırlı can ile Klasik moddaki çeşitli bölgelerde Spin Dash ile ilerlemeyi veya sınırsız can ve yenilenmiş tam ekran çözünürlüğü ile yeni Yıl Dönümü modunda oynamayı seçin.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir