Söylenti: Sony MMORPG Türündeki Horizon Oyunu İçin NCSoft’la Anlaşmaya Vardı

NCSoft'un geliştirme aşamasında olduğu söylenen MMORPG türündeki Horizon yapımı için Sony'nin de onay verdiği belirtiliyor.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Sony’nin göz bebeği markalarından biri olan Horizon, Zero Dawn ve Forbidden West ile rüştünü şüphesiz ispatlamıştır. Derinlikli ve aynı zamanda dramatik bir hikayenin yanında kökenine, aksiyona bağlı oynanışa sadık kalan yapım, ana karakter Aloy ile yabani ve tehlikeli bir açık dünyaya doğru bizi yolculuğa çıkarıyor.

Nitekim Sony’nin, markadan farklı şekillerde de yararlanmak adına NCSoft ile bir partnerlik anlaşmasına imza atarak MMORPG türündeki bir Horizon oyununun yapımına başladığı belirtiliyor.

MMORPG türünde bir Horizon geliştiriliyor olabilir mi?

Haber sitesi MTN’e göre MMORPG türündeki yapım, Lineage ve Guild Wars MMO oyunlarıyla bilinen Güney Kore menşeili NCSoft tarafından geliştirilecek. Bu yapım, Sony’nin servis oyunlarına geçişi ve global marketi hedefine alması için bir başlangıç da teşkil edecek.

Öte yandan NCSoft’un geliştirici alım ilanlarında da bu oyun için Project H takma ismiyle bahsedildiği de söyleniyor. Stüdyonun global iletişim ofisinden dağıtılan bir bildiri ise henüz geliştirilme aşamasında olan projeler hakkında doğrulamaların yapılamadığını anlatıyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image