Söylenti! GTA 6’nın Geliştirme Süreci 2020’de Yeniden Başlamış Olabilir!

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

GTA 5 neredeyse 10 yaşında ancak oyun hala çok satıyor, GTA Online’ın momentumu ise yavaşlamayı reddediyor. Bu da Rockstar’ın yakın gelecekte hiçbir baskı hissetmeden rahatlıkla oyuna odaklanabileceği anlamına geliyor. Tabii ki önceki haberlerde Grand Theft Auto 6’nın hala erken geliştirme aşamasında olduğu ve 2025’e kadar çıkmayacağı bahsediliyordu. Bu son haberlerle birlikte uzun zamandır oyuncular tarafından beklenen devam oyunu hakkında yeni bilgiler edinmiş olabiliriz.

DSOGaming tarafından yapılan haberde, Fransız merkezli Rockstar Magazine tarafından yüklenen yeni videoda (Rockstar Magazine daha önce de Rockstar hakkında doğru bilgiler sızdırmış bir ekip) GTA 6’nın gelişimi oldukça problemliydi ve şimdiden Rockstar’ın en çalkantılı oyun geliştirmelerinden biri olduğu söyleniyor.

İddiaya göre, oyunun geliştirilme süreci, Rockstar’ın kurucu ortağı Dan Houser’ın şirketten ayrılmasından kısa süre sonra, esasen 2020’nin başlarında yeniden başlatıldı. 2019’dan bu yana oyunun içerisinde bulunacak öğeler ve anlatılar defalarca değiştirilmiş. Başlarda Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive, oyunun 2020’de duyurulmasını istemiş ancak şirket içinde yaşanan durumlar yüzünden bu planlar iptal edilmiş.

Rockstar Magazine’in bu videosu aynı zamanda Red Dead Redemption 1’in remaster hakkında bilgi de içeriyor. Ondan da daha önceki haberimiz de bahsetmiştik.. Dilerseniz bu bağlantıya tıklayarak o habere ulaşabilirsiniz.

Bu söylentiler gerçek olsa da olmasa da Gta 6’nın çıkış tarihi oldukça uzak. Bu nedenle yakın zamanda muhtemelen oyun hakkında oyun içi ayrıntı içeren resmi açıklamalar görmeyeceğiz.

GTA 6 için söylentilerden yola çıkarak bildiklerimiz ise şunlar: Oyunumuz günümüz Vice City’sinde geçeceği ve bir kez daha, biri serinin ilk kadın kahramanı olmak üzere birden fazla kahraman içereceği söyleniyor. Bu arada önceki haberler, oyunun çıkışı sonrası desteklenecek ve genişletilecek orta büyüklükte bir oyun olarak çıkacağını iddia etmişti.

Son olarak Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, 11 Kasım’da PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için çıkış yapacak, iOS ve Android sürümlerinin ise 2022’de çıkması planlanıyor. Bunları da hatırlatmadan geçmeyelim.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image