Söylenti: GTA 6 2025’te Çıkış Yapabilir

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Rockstar Games, popüler oyun serisi GTA’nın devam oyunu GTA 6‘yı duyurmamakta olan inadını devam ettiriyor. Ancak GTA VI için teoriler, sızıntılar, söylentiler bitmek bilmiyor. Bu da gün geçtikçe oyuna olan bekleyişin, heyecanın artmasına sebep oluyor.

Call of Duty, Battlefield ve GTA sızıntıları ile ünlü olan Tom Henderson, GTA VI hakkında ilgi çekici yeni bilgileri verdiği yeni bir video yayınladı.

GTA 6’nın Çıkış Tarihi

Henderson, GTA VI’nın 2024 veya 2025 tarihine kadar çıkış yapmayacağını iddia ediyor. Görünen o ki, Rockstar bu oyun üzerinde çok fazla çalışıyor. Ayrıca, Rockstar Games, GTA VI’nın çıkış tarihinden emin olana kadar oyunu duyurmayacak, firmanın planında erteleme yok. Cyberpunk 2077 şirkete büyük ders olmuş gibi gözüküyor :).

Oyunun 2025 gibi piyasaya sürüleceğini düşünürsek, duyuru 2023 veya 2024 senesinde yapılabilir. Büyük ihtimalle, Rockstar, yeni Grand Theft Auto oyununa kadar Remastered’lar, yeni nesil güncellemeleri, GTAO ve RDO güncellemeleri ile kitleyi ayakta tutmaya devam edecek.

GTA 6

Çıkış Yapacağı Platformlar

Henderson, oyunun yeni nesil konsollar (Xbox Series X|S ve PlayStation 5) ve PC için çıkış yapacağını belirtiyor. Bunu tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Rockstar, her zamanki ilk konsollara, daha sonra ise PC’e getirme stratejisini kullanacağını tahmin ediyoruz. GTA VI’nın büyük bir oyun olduğunu göz önünde bulundurursak, oyunun eski nesil konsollara (PS4, Xbox One) gelmesi imkansız.

Oyunun Geçeceği Şehir

Oyunun geçeceği şehir oldukça tartışılmakta. Bir kısım oyuncu Liberty City, bir kısım oyuncu San Andreas gibi bir sürü şehir olacağını, büyük çoğunluk ise oyunun Vice City’de geçeceğini iddia ediyor. Vice City’de geçeceğini iddia eden çoğunluğun içerisine Tom Henderson da dahil. Henderson, oyunun modern Vice City‘de geçeceğini belirtiyor. Vice City’ni yüksek grafiklerde modern bir şekilde görmek harika olur.

Henderson’ın da dediği gibi, bu bilgileri çok ciddiye almamakta fayda var. Her ne kadar bu sızıntıların doğru olma ihtimale yüksek olsa da, 100% değil…

 

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image