STALKER 2: Heart of Chornobyl’in Açılış Sahnesi Yayınlandı

STALKER 2: Heart of Chornobyl'in 2023 yılında çıkışını gerçekleştirmesi planlanıyor.

Kaan Can Özalp
Kaan Can Özalp
3 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz aylarda Rusya’nın Ukrayna işgali sebebiyle Ukrayna menşeli stüdyo GSC Game World, sevilen FPS hayatta kalma oyun serisi STALKER’ın devam oyunu STALKER 2’nin geliştirme sürecini bir süreliğine durdurmuştu. Geçtiğimiz ay ise oyunun geliştiricilerinden süreç ile ilgili yeni bir açıklama gelmiş, bu açıklama ile birlikte, oyunun geliştirme sürecinin tekrardan başladığını öğrenmiştik.

Bugün ise, Genişletilmiş Xbox & Bethesda Game Showcase sunumu ile birlikte oyunun açılış kısmına dair bir fragman gösterildi. GSC Game World, Bu fragmanda bizlere oyunun açılış sinematiğini sundu. Ekstra olarak da bu fragmanın sonunda, oyunun 2023 yılına ertelendiğini öğrenmiş olduk. Ayrıca oyun Xbox Game Pass kütüphanesinde de yerini alacak.

STALKER 2: Heart of Chornobyl Açılış Sinematiği

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl Tanıtım Bülteni

Tehlikeli düşmanlar, ölümcül anomaliler ve güçlü nesnelerle dolu devasa Chornobyl Kapalı Bölgesi’ni keşfet. Chornobyl’in Kalbi’ne doğru ilerlerken kendi destansı hikâyeni açığa çıkar. Takip ettiğin yolları iyi seç çünkü onlar en nihayetinde senin kaderini belirleyecek.
Chornobyl Kapalı Bölgesi 2006 yılında reaktörü vuran ikinci patlamadan sonra büyük ölçüde değişti. Vahşi mutantlar, ölümcül anomaliler, savaşan fraksiyonlar Zone’u hayatta kalmak için çok zor bir yere dönüştürdü. Ancak inanılmaz değere sahip nesneler iz sürücü olarak bilinen pek çok insanı bölgeye çekti. Onlar bir servete sahip olmak için ya da Chornobyl’in Kalbi’nde saklı Gerçek’i bulmak için kendilerini riske atarak Zone’a girdiler.

KUSURSUZ AÇIK DÜNYADA DOĞRUSAL OLMAYAN DESTANSI HİKÂYE

Yalnız bir iz sürücü (stalker) rolünü üstlen ve 64-km²’lik radyoaktif bölgede kıyamet sonrası atmosferi farklı açılardan gösteren çeşitli çevrelere sahip kusursuz fotorealistik açık dünyayı keşfet. İyice dallanıp budaklanan destansı hikâyede yollarını seçerken kendi kaderini bulmak için Zone’dan geç.

ÇEŞİTLİ DÜŞMANLAR VE YÜZLERCE SİLAH KOMBİNASYONU

Farklı fraksiyonların üyeleriyle tanış ve hangisinin dostluğu hangisinin kurşunu hak ettiğine karar ver. Seni kandırmak için farklı taktikleri takip eden çeşitli düşmanlarla yoğun silahlı çatışmalara gir. Yüzlerce benzersiz ölümcül kombinasyon yaratmanı sağlayan sayısız modifikasyon ile 30’dan fazla silah türü arasından kullanacağın silahları seç.

FARKLI DAVRANIŞ MODELLERİNE SAHİP EFSANEVİ MUTANTLAR

Farklı davranış modellerini takip ederek seni katletmek isteyen mutasyona uğramış korkunç yaratıklarla karşılaşmaya hazır ol. Her bir mutant onun davranışlarını daha az tahmin edilebilir yapan farklı alt türlerde belirebilir. Gerçekten ekstrem tehlike büyük gruplarla avlanan sayısız mutant ile dolu yuvaları temsil eder.

İNANILMAZ DEĞERLİ NESNELER VE ACIMASIZ ANOMALİLER

Zone’un en değerli nesneleri ve sırları en tehlikeli yerlerde saklı. Zone’a saçılmış çok değerli nesneleri ararken tehlikeli anomalilere ve benzersiz yıkıcı baş anomalilere dikkat et. Zone’un senden önce pek çoklarının hayatını almış gizemlerini açığa çıkaracak cesaretin var mı?
Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir