Geliştiricilere Göre Starfield’ın Dünyası ve Grupları “Tehlikeliymiş”

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Bethesda Softworks, güncel anlamda geliştirilmekte olan oyunu Starfield’ın hikaye çizgisine ve oyuncuların karşılaşabileceği bazı fraksiyonlara ışık tuttu. Yayıncının söyledikleri ise oyunun dünyasının oldukça tehlikeli olacağını gösteriyor.

Starfield’ın dünyasına göz atın

Starfield hakkında YouTube’da yayınlanan bir video, oyunda ziyaret edebileceğimiz ve galaksinin bir küçük bir parçası olan Settled Systems’a mercek tutuyor. Gösterilen bu alan, Güneş Sistemi sınırlarından yaklaşık 50 ışık yılı kadar uzak duruyor. Oyun severler ise galaksinin gizemlerini ortaya çıkarmaya çalışan bir grup olan Constellation’un çömez bir üyesini canlandıracaklar.

starfield

2310 yılında ki oyunun başlangıç aşamasının 20 yıl gerisine düşüyor, Settled Systems’ın iki büyük grubu olan Freestar ve United Colonies arasında kanlı bir savaş çıkıyor. Kolay bir barışın elde edilmediği bu savaşla birlikte Settled Systems, artık eski güvenini kaybediyor. Ecliptic paralı askerler, Pirates of the Crimson Fleet, vahşi astronotlar ve House Va’ruun’un fanatik dini bağnazları oyunda karşılaşabileceğiniz insan düşmanlardan sadece birkaçı olarak gösteriliyor.

Gelecek sene 11 Kasım tarihinde dükkanların raflarına iniş yapacak olan Starfield, PC ve Xbox Series X/S için özel bir oyun olurken ilk günden itibaren Xbox Game Pass’te de bulunacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir