Starfield’da Yer Alacak Üç Farklı Şehre Bakmak İster Misiniz?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Bethesda, Starfield’da yer alacak üç farklı mekanı ve orada yaşayan vatandaşlar hakkında bilgi veren kısa videolar paylaştı.

Starfield’da nereler olacak?

E3 2021 etkinliğinden beri oyuncuların aklında en çok yer eden ama bunu paylaştıkları bilgilerle yapmayan bir oyun olan Starfield, halen daha gizemini koruyor. Creation Engine 2 ile geliştirilen yapım, bu teknolojinin ilk kez kullanılmasıyla da anılacak. Geliştiricilerin yorumlarını da içeren yepyeni üç video, oyunda yer alacak mekanların konsept çizim ve animasyonlarını gösteriyor.

Starfield

İlk video, bizleri United Colonies sınıfının başkenti New Atlantis’e götürüyor. Politik ve askeri açıdan güçlü bir yer olan Atlantis, farklı kültür ve ırktan insanları içinde barındırıyor.

İkinci video, denizle kaplı bir dünyada kocaman bir balıkçılık platformuna inşa edilmiş şehir olan Neon’u anlatıyor. Balıkçılıktan sorumlu şirket, bazı balık türlerinin Aurora adlı bir uyuşturucu yapımına yardımcı olduğunu anlayınca ekonomi de bunun üzerine kurulu oluyor tabii. Eğlence dolu bir dünyayken, gezginlerin tercih ettiği mekanlardan biri Neon.

Üçüncü video ise Free Star Collective’in başkenti Akila’yı gösteriyor. Üç yıldız sisteminin de konfederasyon olarak toplandığı ve özgür ve bireysel olmanın kutsal sayıldığı bu şehir, dışarıdaki canavarlardan dolayı büyük surlarla korunuyor.

Starfield; PC ve Xbox Series X/S için 11 Kasım 2022 tarihinde çıkış yapacak.

ETİKETLER:
Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image