State of Play Etkinliğinde Öne Çıkan 11 Adet Duyuru

Until Dawn'dan, yeni Metro oyununa kadar State of Play etkinliğindeki birçok duyuruya birlikte bir göz atalım.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
4 Dk Okuma Süresi

Bugün TSİ 1.00’da başlayan, Playstation’ın düzenlediği State of Play etkinliğinde birçok duyuru yer etti. Daha öncesinde söylentiler eşliğinde gösterileceği konuşulan oyunlardan hangileri sunumda yer etti, hangileri etmedi gelin birlikte bir göz atalım.

State of Play’de Öne Çıkanlar

1-Until Dawn Remaster

Oyunun orijinal geliştiricisi olan Supermassive Games’in yerine projeyi, Ballistic Moon stüdyosu üstlenecek. Unreal Engine 5 ile geliştirilen yapım, görsel iyileştirmelerin yanında, yeni mekanlar ve yeni bir üçüncü şahıs kamera açısı gibi yeniliklerle de karşımıza çıkacak. Until Dawn Remaster, PS5 ve PC için 2024’de çıkacak.

2-Metro Awakening

Metro 2033 oyununun öncesini anlatacak olan Metro Awakening, markanın orijinal geliştiricisi 4A Games yerine, Vertigo Games tarafından üstlenilmiş durumda. Deep Silver’ın yayıncılığını yapacağı oyun, Playstation VR2 için bu sene içerisinde çıkacak.

3-Sonic X Shadow Generations

Orijinali 2011 çıkışlı olan Sonic Generations oyununun remaster versiyonudur. Yapım, orijinal içeriğin yanında Shadow karakterine özel bir hikaye modu da içerecek. Oyun, 2024 sonbaharında; Playstation 5, Xbox Series X/S, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için çıkacak.

4-Judas

BioShock serisinin yaratıcısı Ken Levine’ın yeni oyunu olan Judas, yeni oynanış kesitleri eşliğinde hikaye fragmanıyla sunumda yer etti. Ghost Story Games tarafından geliştirilen bu birinci şahıs nişancı oyunu, 2025 yılında; Playstation 5, Xbox Series X/S ve PC için çıkacak.

5-Stellar Blade

Shift Up ve Sony iş birliği ile geliştirilen, aksiyon-macera oyunu Stellar Blade için State of Play’de uzun bir oynanış videosu yayınlandı. Yapım, 26 Nisan’da Playstation 5’e özel olarak çıkacak.

6-Dave The Diver

Geçtiğimiz yılın en iyi bağımsız oyunu ödülüne layık görülen Dave The Diver, State of Play sunumunda gösterilen fragmanla birlikte, Nisan ayında Playstation konsollarına çıkacağı açıklandı. Aynı zamanda oyuna, mayıs ayında ücretisiz bir Godzilla DLC‘sinin ekleneceği de açıklandı.

7-Dragon’s Dogma 2

Capcom’un açık dünya, aksiyon rol yapma oyunu Dragon’s Dogma 2‘nin oynanış görüntüleri de gösterilenler arasındaydı. Fragmanda; yeni meslek grupları, yeni mekanlar ve farklı düşman tipleri dahil birçok detay yer etti. Oyun; Playstation 5, Xbox Series X/S ve PC için çıkacak.

8-Rise of the Ronin

Team Ninja’nın yeni, açık dünya, souls-like oyunu Rise of the Ronin için de State of Play’de oynanış fragmanı yayınladı. Fragmanda oynanış görüntülerinin yanı sıra, Japonya’da geçen oyuna ait üç büyük şehir gösterildi. 22 Mart tarihinde Playstation 5’e özel olarak çıkacak olan yapım, Türkçe dil desteğini de içerisinde barındıracak.

9-Helldivers 2

Arrowhead Game Studios tarafından geliştirilen co-op nişancı oyunu Helldivers 2 için de bir oynanış fragmanı yayınlandı. Oyunda mekalarla da aksiyona girebileceğimiz açıklandı.

10-V Rising

2022 yılında PC için çıkan ve hâlen daha erken erişimde olan; hayatta kalma, macera, rol yapma oyunu V Rising en sonunda Playstation 5’e geliyor. Net bir tarih verilmese de oyunun bu sene içerisinde Playstation 5’e geleceği açıklandı.

11-Bir Sonraki State of Play ve Final Fantasy VII Rebirth

Bugünkü State of Play’de gösterilmeyen Final Fantasy VII Rebirth için, geliştirici Square Enix’in açıklamasına göre bir sonraki State of Play etkinliğinde, yani 6 Şubat’ta oyun hakkında “heyecan verici” detaylar paylaşılacak. Oyun, 29 Şubat’ta Playstation 5’e özel olarak çıkacak.

State of Play 1
Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir