Steam Deck’in Çıkışı Ertelendi

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz aylarda Valve’ın geliştirdiğini duyurduğu mini bir konsol olan Steam Deck’in çıkışının ertelendiği haberi paylaşıldı.

Steam Deck ne zaman çıkış yapacak?

Çarşamba günü paylaşılan bir duyuruda şirket, küresel tedarik zinciri sorunları ve malzeme kıtlığından dolayı konsolların ilk lansman tarihine yetişemeyeceklerini ileri sürüyor. Dolayısıyla 2022 yılının Şubat ayı, artık yeni rezervasyon kuyruğunun başlayacağı yer olacak ve şu ana kadar ön sipariş vermiş olan kullanıcılar, bu ay içerisindeki tarihlere ötelenecek. 

Bundan ötürü üzgünüz. Küresel tedarik zinciri sorunlarını aşmak için elimizden geleni yaptık fakat yaşanan malzeme sıkıntısı ve bileşenlerin üretim tesislerimize zamanında ulaşamaması nedeniyle başlangıçta söylediğimiz çıkış tarihlerini tutturamayacağız.

steamdecklansman

Bildiğiniz üzere Haziran ayında Valve, Steam Deck’i duyurarak “en yeni AAA oyunları çalıştırabilen güçlü, taşınabilir bilgisayar ve konsol cihazı” şeklinde tanıtımını yapmıştı. Linux tabanlı Steam OS yazılımının en yeni versiyonunu kullanacak olan cihaz, kullanıcıların kendi hesabına ve uygulamadaki tüm özelliklere erişmesini hedefliyor. Öte yandan bazı oyunların konsol tarafından desteklenmeyeceği de çıkan haberler arasındaydı.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image