Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var? Bölüm 43

MisteRNOOB ekibi olarak Steam keşif kuyruğumuzdan önerilerde bulunduğumuz serimiz "Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var" yeni bölümüyle sizlerle.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
5 Dk Okuma Süresi

Popüler dijital oyun satış platformu Steam bünyesinde on binlerce oyun yer alıyor. Haliyle keşfetmesi popüler işlere göre daha zor olan tatlı işler de köşesinde keşfedilmeyi bekliyor. Valve bu noktada üstüne düşeni yapıyor ve bunu 2 taraf için de kolaylaştıracak Keşif Kuyruğunu kullanıcılara sunuyor.

Steam Keşif Kuyruğu algoritmasından destek alarak kullanıcının sevebileceği oyunları sunuyor. Bizler de MisteRNOOB olarak keşif kuyruklarımızı sizlerle paylaşıyor ve beraber inceliyoruz. Henüz bakmadıysanız bir önceki bölümümüze de göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

Steam Keşif Kuyruğuma Hızlı Bir Bakış:

1- Dictators:No Peace Countryballs

Keşif kuyruğumuzun açılışını diktatörlük taslayan ülke topları ile yapıyoruz. Dünyayı sömürgeleştirmek amacı güttüğümüz bu savaş simülasyonu basit ama bir o kadar da eğlenceli bir deneyim sunuyor. Ayrıyeten Türkçe dil desteği de bulunuyor.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 0.99$

Mac ve Linux desteklerine sahip yapım, sistem gereksinimleri noktasında bir hayli dost canlısı. Gündelik işlerinizi halledebildiğiniz bilgisayarların her birinde sorunsuzca çalışacaktır.

2- Drake Hollow

The Hollow isimli bir mekanda kapana kısılmamızı konu alan Drake Hollow nasıl kurtulacağımız serüvenini yazmamızı bekliyor. Oyuncu da dahil olmak üzere 4 kişi ile beraber atılabileceğimiz bu yolculuk farklı elementleri barındırıyor. Nihayetinde kurtuluşa erebilmek için birtakım inşa faaliyetlerinde bulunup Drake isimli yerlilerin refahını sağlamak, bir de hayatta kalabilmek için düşmanlarla mücadele etmek gerekiyor tabii ki.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 22.49$

Bir sandbox deneyimi sunan Drake Hollow’un sistem gereksinimleri arasında minimum 8 GB Ram talebi öne çıkıyor. Kalan bileşenler görece daha düşük.

3- Against the Storm

Karanlık fantezi temasının kıyamet senaryosuyla işlenmesiyle ortaya bu, şehir kurma kaynak yönetimi oyunu çıkmış. Against the Storm’da bir vali rolüne bürünerek çeşitli etmenlere karşı stabil tutmamız gereken bir denge bulunuyor. Rogue lite türünün yeniden oynanabilirlik unsurlarına sahip olduğunu iddia eden yapım, benzersiz zorluklara gebe olduğunu ifade ediyor.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 14.99$

Medeniyetten geriye kalanlara bir gelecek sunmaya çalıştığımız yapım, zorlukların yalnızca oyunda kalmasından yana. Oyunu bilgisayarınızda çalıştırmakta pek sorun çekmeyeceksinizdir çünkü istenilen gereksinimler yüksek değil.

4- News Tower

Doğru ve tarafsız haberciliğin adresine hoş geldiniz! New York’un 1930’lu yıllarında geçen News Tower, oyuncuya kendi gazetesini kurma ve yönetme şansı tanıyor. Şu an için erken erişim versiyonuyla çıkan yapımın yol haritası 2025’in erken safhalarına değin çizilmiş durumda. Geriye yalnızca sizin nasıl habercilik yapacağınız kalıyor.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 10.49$

Mac desteği de bulunan News Tower’ın sistem gereksinimleri arasında 8 GB’lık bir RAM öne çıkmakta. Kalan bileşenler için dert etmeye gerek yok.

5- Tales of Kenzera: ZAU

Şaman temasına sahip bir metroidvania da türün diğer oyunlarının yanında yerini aldı. Çeşitli platform ögeleri ve oynanış elementlerinin yanında ilgi çekici diyebileceğimiz farklı temadaki hikayesi ile öne çıkan yapım, temelleri Bantu kültürüne ve hikayelerine dayanan bir evrende geçmekte.

Bu oyunun arkasındaki stüdyoya da biraz değinecek olursak tanıdık bir isimden ziyade ses var desek daha doğru olur. Assassin’s Creed: Origins’de Bayek of Siwa’ya ses veren Abubakar Salim’in kurmuş olduğu Surgent Studios, esasen filmler üzerine uğraşıyordu. Hikaye anlatımı ile öne çıkan stüdyonun ilk oyunları Tales of Kenzera: ZAU.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 19.99$

Keşif kuyruğumuzun bu bölümüne kapanışı yapan isim, sistem gereksinimleri açısında değerlendirdiğimizde kimilerimizi üzebilir. Ortadan hallice diyebileceğimiz sistem gereksinimlerinin detaylarına hemen aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi: Windows 10İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel i7 7700 / AMD Ryzen 2600İşlemci: Intel i7 7700 / AMD Ryzen 2600
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1060 6GB / AMD RX 580 8GBEkran Kartı: NVIDIA GTX 1070 8GB / AMD RX Vega-56 8 GB
Depolama: 30 GB kullanılabilir alanDepolama: 30 GB kullanılabilir alan

“Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var” serimizin 43. bölümünde beş oyuna yer verdik. Serinin bir sonraki bölümünde görüşünceye dek hoşcakalın, oyunla kalın..

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir