Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var? Bölüm 44

MisteRNOOB ekibi olarak Steam keşif kuyruğumuzdan önerilerde bulunduğumuz serimiz "Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var" yeni bölümüyle sizlerle.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
4 Dk Okuma Süresi

Popüler dijital oyun satış platformu Steam bünyesinde on binlerce oyun yer alıyor. Haliyle keşfetmesi popüler işlere göre daha zor olan tatlı işler de köşesinde keşfedilmeyi bekliyor. Valve bu noktada üstüne düşeni yapıyor ve bunu 2 taraf için de kolaylaştıracak Keşif Kuyruğunu kullanıcılara sunuyor.

Steam Keşif Kuyruğu algoritmasından destek alarak kullanıcının sevebileceği oyunları sunuyor. Bizler de MisteRNOOB olarak keşif kuyruklarımızı sizlerle paylaşıyor ve beraber inceliyoruz. Henüz bakmadıysanız bir önceki bölümümüze de göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

Steam Keşif Kuyruğuma Hızlı Bir Bakış:

1- Blood Within

Keşif kuyruğumuzun ilk misafiri, tek bir kişi tarafından geliştirilmiş bir yapım. Kaotik bir dünya ve beraberinde getirdiği atmosferle iblisleri konu alan hikaye Blood Within’e çerçeve oluyor. Serüveniniz boyunca zorlu mücadeleler de yeteneklerinizi ve tabii ki sabrınızı sınıyor. Souls like türüne mensup 2 boyutlu side scroller yapımı şans verilesi Türk oyunları arasında.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 2.99$

Blood Within sistem gereksinimleri noktasında pek fazla şey talep etmiyor. Gündelik işlerinizi halledebildiğiniz bilgisayarlarda sorunsuz bir deneyim sunacaktır.

2- Dice & Fold

Dice & Fold şeytanınız bol olsun diyerekten kaderinizi zarlara bırakıyor. Zar atarak ilerlediğiniz yapısını sıra tabanlı bir dungeon crawler konsepti ile işleyen yapım, pek çok komboya uygun bir zemin hazırlamış. Hoş çizimleri ve tatlı temasıyla öne çıkan Dice & Fold’ta stratejilerinize dikkat edin ki iki zara yüz bin vermeyesiniz.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 3.99$

Mac ve Linux desteklerinin yanında Steam Deck desteğine de sahip Dice & Fold pekala makul sistem gereksinimleri istemekte. Günümüz bilgisayarlarını zorlamayacaktır.

3- A Little to the Left

Rogue like deckbuilder sonrası rahatlatıcı bir bulmaca oyunu ile devam ediyor keşif kuyruğumuz. Birden fazla çözüme sahip bulmacaları çözmeyi basit bulmuş olan geliştirici, yer yer devreye giren bir kedicikle oyuna renk katmış. Türkçe arayüze de sahip A Little to the Left huzur veren müzikleri ve tabii ki kedi faktörü ile pekala dikkat çekici.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 6.99$

A Little to the Left sistemleri zorlayacak yapıda bir oyun değil. Ayrıyeten Mac desteğine de sahip.

4- Dystopika

Keşif Kuyruğumuz yaratıcılığını ve hayallerini fütüristik şehirler oluşturmak suretiyle yansıtmak isteyenlerin değerlendirebileceği Dystopika ile devam ediyor. Sandbox ibaresine dikkat çeken oyun herhangi bir amaç veya kaynak yönetimi olmaksızın dilediklerinizi yansıtabileceğiniz bir yapıda.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 3.99$

Dystopika’nın sistem gereksinimlerine değinecek olursak öne çıkan önerilen bileşen 8 GB’lık RAM oluyor. Geriye kalan bileşenler içinse günümüz standartlarının altında diyebiliriz.

5- Lords and Villeins

Bu bölümümüzün kapanışını feodal bir döneme giderek yapıyoruz. Sahip olduğu enteresan ekonomi modeli ve konseptinin yanı sıra temasını da güçlendiren ögelerle bezetilmiş bir oyun ortaya çıkmış . Öğrenmenin kolay ustalaşmanınsa görece zorlayıcı olduğu bir koloni, şehir simülasyonu olarak yerini alıyor Lords and Villeins.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 12.49$

Yapımın sistem gereksinimleri arasında minimum 8 önerilen olaraksa 16 GB RAM gereksinimi yer alıyor. Kalan bileşenler içinse standartların altında diyebileceğimiz bir yol çizilmiş.

“Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var” serimizin 44. bölümünde beş oyuna yer verdik. Serinin bir sonraki bölümünde görüşünceye dek hoşcakalın, oyunla kalın..

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir